ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.83
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Moje kamarádka Eliška

Eliška je šestnáctiletá dívka vyšší postavy se špinavě blonďatými vlasy a modrýma očima.

Bývá velmi drzá, jako třeba když se hádala s učitelkou o domácím úkolu, čímž pobavila celou třídu. Mezi kamarády je oblíbená, a to nejen ve své třídě, ale po celé škole. V záporných vlastnostech u ní nevyniká jen již zmíněná drzost, ale i její mazanost. Ta se projevuje třeba v nočních bojových hrách, které má tolik ráda.

Eliška zná svoji rodnou oblast jako své boty, proto vždy o prázdninách provádí turisty po historických a přírodních zajímavostech. Vždy si však najde čas, aby si s kamarádkami vyšla třeba na nákupy nebo na zmrzlinu. Kromě toho ráda čte obsáhlé knihy, především romány. Dokonce jeden sama napsala, ale zatím jen pro své nejbližší.

Ke všem studentům na škole se chová mile a přátelsky, proto se nenajde snad nikdo, kdo by ji neměl rád. Nedělá jí problém věnovat celý víkend studentovi, jenž propadá, aby ho doučila klidně celý předmět od A do Z. Na prvním místě pro ni je a vždycky bude její kamarádka Tereza, s níž se zná už od školky.

Elišku jsem si zvolila k charakteristice hlavně pro její zajímavou osobnost a životní styl.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje kamarádka EliškaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)