ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.12
Hodnoceno: 145x Prosím, ohodnoť práci

Mauglí (literární postava)

Ke své práci jsem si vybrala postavu Mauglího z knihy od R.Kiplinga "Kniha džunglí". V dětství jej z indické vesnice odnesl tygr Šér Chán do džungle. On se však spřátelil se zvěří, získal svou vlčí rodinu a brzy se životu v pralese přizpůsobil.
Mauglí byl šťastný a vysoký chlapec, jemuž silné svaly na pažích jen hrály. Však měl také sílu jako býk. Vlasy černé jako havraní peří mu padaly až na ramena a na slunci se jen leskly. Ústa nebyla široká, ale zato výrazně rudá a do jeho očí se mu nedokázal podívat ani jeho nejlepší přítel. Na sobě Mauglí nikdy nenosil žádné oblečení, protože by mu v džungli spíše překáželo. Proto se mu na pažích a stehnech bělaly jizvy, které vypovídaly o nebezpečných dobrodružstvích a zápasech.
Svou neobyčejnou pracovitost a zručnost zdědil po svém otci dřevorubci. Dokázal postavit z větví a proutí obydlí, pomáhal vlkům lovit drobnou zvěř, starat se o to, aby jeho rodina neumírala hladem a nežila ve špíně. Věděl, že mezi zákony džungle patří i to, že nikdy nesmí zabíjet pro zábavu.
Jestliže provedl něco špatného, snažil se to napravit, aby ho přátelé zase přijali mezi sebe. Své chyby vždy přiznal a dokázal za ně i pykat. Chytrostí a mazaností přelstil svého největšího nepřítele, ale jinak byl velmi přátelský a nebylo vlka, kterému by nevytáhl z packy trn. Džungle ho naučila milovat své druhy a ničeho se nebál.
Mauglí nám může být vzorem svou bystrostí, spravedlivým jednáním a krásným vztahem k zvířecím partnerům.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka Svobodová, 03.06.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mauglí (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­