ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Magiera (literární postava)

Magiera, dívka jako každá jiná. Ničím se neodlišovala od ostatních dívek svého věku, možná jen větší bledostí tváře, avšak i to se snadno přehlédne. Čím se ale opravdu odlišovala, nebylo na první pohled patrné a jen svým opravdovým přátelům dovolila nahlédnout do své pravé tváře. To co ji činilo jinou, bylo její předurčení, její osud. Byla totiž dhampir.
Magiera vyrůstala v malé vesnici, která byla prosycena strachem z temnoty, noci a nočních tvorů. Ale lidé se báli i Magiery, ačkoli ona sama nevěděla proč. Věděla, že je jiná než ostatní a možná právě z toho měli lidé strach. Její narození bylo obestřeno tajemstvím a jméno jejího otce vzbuzovalo v každém obavy. Strach smíšený s opovržením, který cítili také k ní, byl také důvodem, proč z vesnice nakonec utekla. V divočině dospěla v krásnou mladou dívku. Byla vysoká a její neposedné tmavé vlasy sem tam probleskovaly odstínem krvavě rudé. Nepraktické venkovské šaty vyměnila za pohodlnou koženou zbroj, která více vyhovovala životu v přírodě. Zdobil ji také dlouhý meč, který si den co den připevňovala k pasu a který jí dodával divočejšího vzezření.
Při svých toulkách divočinou se naučila jak se uživit, vydělat si peníze, lovit. Měla něco jako skrytý instinkt, který jí pomáhal přežít. A právě tento instinkt ji přivedl k novému společníkovi na jejích cestách, k mladému elfímu míšenci Leesilovi. Ten rád navštěvoval vesnice a města a Magiera se tak znovu musela učit žít mezi lidmi, lidmi, kteří se báli nočních děsů a nijak se nelišili od lidí z její rodné vesnice. Nakonec se naučila využívat jejich strachu k vlastnímu obohacení. Chodila od vesnice k vesnici a zbavovala je duchů a upírů, které představoval namaskovaný Leesil a jeho pes. Pověrčiví lidé jí vše věřili a byli ochotni zaplatit jakoukoli cenu, jen aby je zbavila duchů. Takto okrádali každou vesnici, kterou navštívili. Magiera, vychována k normální práci a poctivosti, však toužila po normálním životě. Její touha vzrostla natolik, že se rozhodla koupit si hospodu. Spolu s Leesilem se přizpůsobovali životu ve městě a jeho pravidlům. Magiera doufala, že její život začne znovu. Lidé ji neznali, viděli v ní jen majitelku prosperující hospody, přátelskou dívku a ne lovkyni upírů, kterou byla. Avšak po nějakém čase si ji její pověst opět našla a její nejhorší sny ožily. Ve městě řádili Vznešení mrtví - upíři, které měla ona za úkol zastavit. Věděla, že nemá šanci, vždyť to nikdy předtím nedělala, a to, co o ní slyšeli lidé, byly pouze povídačky, odrazy jejich podvodů. A teď stála tváří v tvář smrtelnému nebezpečí, které měla zničit. Ale hned po boji s prvním z nich se v ní cosi probudilo a dralo na povrch. Její dosud skryté vlastnosti, které dřív považovala za instinkt. Probudil se v ní dhampir a ona dostala poprvé hlad, hlad po krvi. Hnána zvědavostí se po osvobození města vydala s Leesilem hledat svou minulost a důvod, proč se narodila. Její touha po vědění ji i jejího přítele občas přivedla do nebezpečí, někdy i na pokraj smrti, než se rozhodla vrátit se tam, kde to všechno začalo. Do její vesnice. Objevila odpovědi, které hledala, ale zároveň se před ní otevíraly nové a nové otázky, na které musela najít odpověďi. Spolu s Leesilem se znovu vydává na cesty, které jí mají otevřít cestu do minulosti, cestu, kde se dozví všechny odpovědi, které hledá, ale stále nenachází.
Oporou jí je nejen Leesil, ale i vědomí, kdo vlastně je. Dhampir. Napůl člověk, napůl upír stvořený s posláním pronásledovat a zabíjet Vznešené mrtvé.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Magiera (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)