ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Magiera (literární postava)

Magiera, dívka jako každá jiná. Ničím se neodlišovala od ostatních dívek svého věku, možná jen větší bledostí tváře, avšak i to se snadno přehlédne. Čím se ale opravdu odlišovala, nebylo na první pohled patrné a jen svým opravdovým přátelům dovolila nahlédnout do své pravé tváře. To co ji činilo jinou, bylo její předurčení, její osud. Byla totiž dhampir.
Magiera vyrůstala v malé vesnici, která byla prosycena strachem z temnoty, noci a nočních tvorů. Ale lidé se báli i Magiery, ačkoli ona sama nevěděla proč. Věděla, že je jiná než ostatní a možná právě z toho měli lidé strach. Její narození bylo obestřeno tajemstvím a jméno jejího otce vzbuzovalo v každém obavy. Strach smíšený s opovržením, který cítili také k ní, byl také důvodem, proč z vesnice nakonec utekla. V divočině dospěla v krásnou mladou dívku. Byla vysoká a její neposedné tmavé vlasy sem tam probleskovaly odstínem krvavě rudé. Nepraktické venkovské šaty vyměnila za pohodlnou koženou zbroj, která více vyhovovala životu v přírodě. Zdobil ji také dlouhý meč, který si den co den připevňovala k pasu a který jí dodával divočejšího vzezření.
Při svých toulkách divočinou se naučila jak se uživit, vydělat si peníze, lovit. Měla něco jako skrytý instinkt, který jí pomáhal přežít. A právě tento instinkt ji přivedl k novému společníkovi na jejích cestách, k mladému elfímu míšenci Leesilovi. Ten rád navštěvoval vesnice a města a Magiera se tak znovu musela učit žít mezi lidmi, lidmi, kteří se báli nočních děsů a nijak se nelišili od lidí z její rodné vesnice. Nakonec se naučila využívat jejich strachu k vlastnímu obohacení. Chodila od vesnice k vesnici a zbavovala je duchů a upírů, které představoval namaskovaný Leesil a jeho pes. Pověrčiví lidé jí vše věřili a byli ochotni zaplatit jakoukoli cenu, jen aby je zbavila duchů. Takto okrádali každou vesnici, kterou navštívili. Magiera, vychována k normální práci a poctivosti, však toužila po normálním životě. Její touha vzrostla natolik, že se rozhodla koupit si hospodu. Spolu s Leesilem se přizpůsobovali životu ve městě a jeho pravidlům. Magiera doufala, že její život začne znovu. Lidé ji neznali, viděli v ní jen majitelku prosperující hospody, přátelskou dívku a ne lovkyni upírů, kterou byla. Avšak po nějakém čase si ji její pověst opět našla a její nejhorší sny ožily. Ve městě řádili Vznešení mrtví - upíři, které měla ona za úkol zastavit. Věděla, že nemá šanci, vždyť to nikdy předtím nedělala, a to, co o ní slyšeli lidé, byly pouze povídačky, odrazy jejich podvodů. A teď stála tváří v tvář smrtelnému nebezpečí, které měla zničit. Ale hned po boji s prvním z nich se v ní cosi probudilo a dralo na povrch. Její dosud skryté vlastnosti, které dřív považovala za instinkt. Probudil se v ní dhampir a ona dostala poprvé hlad, hlad po krvi. Hnána zvědavostí se po osvobození města vydala s Leesilem hledat svou minulost a důvod, proč se narodila. Její touha po vědění ji i jejího přítele občas přivedla do nebezpečí, někdy i na pokraj smrti, než se rozhodla vrátit se tam, kde to všechno začalo. Do její vesnice. Objevila odpovědi, které hledala, ale zároveň se před ní otevíraly nové a nové otázky, na které musela najít odpověďi. Spolu s Leesilem se znovu vydává na cesty, které jí mají otevřít cestu do minulosti, cestu, kde se dozví všechny odpovědi, které hledá, ale stále nenachází.
Oporou jí je nejen Leesil, ale i vědomí, kdo vlastně je. Dhampir. Napůl člověk, napůl upír stvořený s posláním pronásledovat a zabíjet Vznešené mrtvé.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ivik, 22.12.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Magiera (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­