ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Light Yagami (komiksová postava)

  • Light Yagami je fiktivní postava z japonského anime a manga seriálu Death Note

Light Yagami je hlavní postavou jedné z mých oblíbených komiksových sérií s názvem Death Note. Tento teprve sedmnáctiletý chlapec, původem z japonského Tokia, patří k takzvaným antihrdinům i přesto, že všechno dělá pro dobrou věc.

Light from Death Note.jpg

Lightovi se během jeho třetího ročníku studia na střední škole dostane do rukou kniha jménem Death Note, která dává svému vlastníkovi schopnost zabít kohokoliv tím, že do ní napíše jeho jméno. Jedinou podmínkou je, že musíte znát pravé jméno a tvář daného člověka. Light se rozhodne tuto knihu využít k dobru a s její pomocí se zbavit všech zločinců na světě. Aby ovšem předešel podezření, vymyslí si pseudonym - Kira. Všechny jeho vraždy budou tedy označovány jako "dílo Kiry".

Hned na první pohled nás na něm upoutají jeho neupravené světlehnědé vlasy, střižené "podle hrnce". Ty mu zakrývají trochu větší čelo a velmi často mu padají do jeho pronikavých oříškových očí. Protáhlý obličej doplňuje nos velikosti knoflíku a úzké nevýrazné rty.

Light většinu času tráví ve škole. Nejčastěji ho proto vídáme ve školní uniformě, která se skládá z béžového saka, bílé košile, olivových kalhot a červené kravaty. Ve svém volném čase se naopak obléká spíše ležérně. Můžeme jej tedy vidět v rozepnuté košili s obyčejným tričkem nebo ve svetrech s výstřihem do V.

Pracovitý, talentovaný, vnímavý, geniální... Všemi těmito slovy by bylo možné Lighta popsat. Jeho inteligence, schopnost plánovat nebo předpovídat budoucí události překračuje dovednosti normálního smrtelníka. Kromě toho jeho oblíbenost u vrstevníků a láska ze strany rodiny nezná hranic. Nejvíce z celé rodiny ho miluje jeho otec Soichiro, policejní vyšetřovatel, po kterém zdědil velký cit pro spravedlnost. Tento cit se ale po nalezení Death Note změní v naprostý fanatismus. Ten ho dovede až k myšlence vytvoření nového světa, v němž právě on sám bude bohem. I přestože ví, jak velký zločin vražda je, bere ji jako nevyhnutelnou oběť pro lepší svět.

Od té doby, co začne používat Death Note, se jeho typické apatické chování změní v chladnokrevné a vypočítavé. Této změně také pomůže bůh smrti jménem Ryuk, původní vlastník zmíněné knihy, jenž Lightovy vraždy velmi podporuje.

Poté, co Kirovy zločiny upoutají pozornost veřejnosti, rozhodne se Light svému otci nabídnout pomoc pří vyšetřování. Při této příležitosti se potká s geniálním detektivem, vystupujícím pod pseudonymem L, který má za úkol Kiru dopadnout. Od této chvíle se přetvářka, manipulace a lži stávají Lightovým denním chlebem. Je schopný jít i přes mrtvoly, jenom aby nebyl dopaden.

Light je pro mě jedna z nejzajímavějších záporných postav, co jsem kdy viděla. Bez něho by celá tato série byla pouze další průměrná hra na kočku a myš. Nejenom že nikdy nevíme, jak "myšlenkové souboje" dvou géniů dopadnou, ale je také zábavné sledovat, jak se vždy Lightovi podaří vybruslit z jakékoliv pro něj nepříjemné situace. Nikdo by se ovšem neměl chovat jako on. Nepokoušejte se radikálně změnit svět. Máte-li však už něco podobného rozpracováno, dávejte si pozor na lidi, kteří vás obklopují. Mohou se inspirovat Ryukem a skončíte stejně jako Light - pod kytičkama...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kašička, 17.01.2023

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Light Yagami (komiksová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­