ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení pojmu slovnicek-pojmu

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť pojem

Jde o japonské označení pro komiks (též pro kresbu; doslovný překlad zní „humorné obrázky“). Liší se způsobem záznamu (čte se od poslední strany dopředu) i specifickým stylem kresby (velké oči, malé nosy, extravagantní účesy).

Děj manga nemusí být humorný, může jít i o sci-fi, fantasy, horor, drama, detektivní nebo akční příběh (např. Zápisník smrti od Tsugumi Ohby).

Manga jsou velmi oblíbené nejen v Japonsku, vycházejí také v Číně, Korei, na Tchaj-wanu a dnes se čtou po celém světě. Podle předloh vznikají také filmy a seriály, které se označují pojmem anime. Vycházejí časopisecky i knižně (často formou levných „paperbacků“).

Historie manga spadá až do 11. století. Manga v dnešním slova smyslu se ale rozšířily až v době po druhé světové válce. Manga jako žánr se začaly specifikovat na cílového čtenáře – mladé hochy (shonen) nebo dívky (shoujo), popřípadě přímo na dospělé. Díky své dostupnosti a nízké ceně je manga poměrně rozšířená, v různých zemích se pořádají tzv. cony (z angl. convention) neboli setkání fanoušků, ČR není výjimkou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jana T., 02. 07. 2014

­­­­

Diskuse k pojmu
MangaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­