ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení pojmu slovnicek-pojmu

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť pojem

Jde o japonské označení pro komiks (též pro kresbu; doslovný překlad zní „humorné obrázky“). Liší se způsobem záznamu (čte se od poslední strany dopředu) i specifickým stylem kresby (velké oči, malé nosy, extravagantní účesy).

Děj manga nemusí být humorný, může jít i o sci-fi, fantasy, horor, drama, detektivní nebo akční příběh (např. Zápisník smrti od Tsugumi Ohby).

Manga jsou velmi oblíbené nejen v Japonsku, vycházejí také v Číně, Korei, na Tchaj-wanu a dnes se čtou po celém světě. Podle předloh vznikají také filmy a seriály, které se označují pojmem anime. Vycházejí časopisecky i knižně (často formou levných „paperbacků“).

Historie manga spadá až do 11. století. Manga v dnešním slova smyslu se ale rozšířily až v době po druhé světové válce. Manga jako žánr se začaly specifikovat na cílového čtenáře – mladé hochy (shonen) nebo dívky (shoujo), popřípadě přímo na dospělé. Díky své dostupnosti a nízké ceně je manga poměrně rozšířená, v různých zemích se pořádají tzv. cony (z angl. convention) neboli setkání fanoušků, ČR není výjimkou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jana T., 02. 07. 2014

­­­­

Diskuse k pojmu
MangaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)