ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Lidé ve znamení štíra

  • štír je 8. astrologické znamení zvěrokruhu; řadíme jej mezi vodní znamení; vládci tohoto znamení jsou Mars a Pluto

Ve znamení štíra jsou lidé narození mezi 24. říjnem a 22. listopadem.

Štíři vypadají na první pohled pasivně až nenápadně, ale skrývají v sobě dost energie. Jsou jako stvořeni pro vedoucí místa, neboť jejich znamení jim dává bojovnost i elán, ale budou velice náročnými šéfy.
Milují zábavu a snaží se, aby se s nimi jejich přátelé vždy dobře bavili.
Také dokážou velice mistrně maskovat své pocity, i když uvnitř prožívají peklo a nikdo z jejich okolí o tom nemá tušení. Jejich partneři ani kolegové se nemají šanci dozvědět o hrozných věcech, které štír prožívá.

V těchto lidech se skrývá obrovská sebejistota, kterou ještě přiživuje přesvědčení, že pouze jejich názory jsou správné. Touží po uznání a obdivu, potřebují být lepší než ostatní, a proto můžou často působit namyšleně.

Rozzlobit je se skutečně nevyplácí. Není to sice lehký úkol, štíři jsou nesmírně vyrovnaní, ale jejich paměť by jim mohli závidět i sloni. Všechno špatné si důkladně zapamatují a pak vše zlomyslně a občas i krutě vracejí.

Je to trochu nevyzpytatelné znamení, protože lidi kolem a občas ani sám štír nikdy neví, jak zareaguje. Občas jsou nesmírně laskaví a obětaví, hýří nápady a dobrou náladou. Jindy škodí a bezdůvodně zaujímají negativní stanovisko vůči okolí, bohužel v hněvu jsou neúprosní.

Jsou to lidé zvědaví a zajímá je svět kolem nich, dají všechnu sílu do zjištění toho, co potřebují vědět a nad takto stráveným časem nikdy nelitují.

Jejich tajný a nehezký koníček je dostávat intelektuály pod svoji kontrolu a manipulovat s nimi, třeba i proto, aby se správně orientovali v konkurenci.

Ač se to na první pohled nezná, štíři jsou přecitlivělí a emotivní a vše berou neuvěřitelně vážně. Vyjít s nimi občas není jednoduché.

Ten pravý dárek pro něj bude knížka o věcech nad naše chápání. Kniha mrtvých, o tajemství smrti nebo díla plná nadpřirozena ho radostí zvednou ze židle. Dále nepohrdne ničím, co v něm probudí vášeň. Zkusit můžete exotické parfémy nebo oblečení s leopardím vzorem a obdarovaný by měl být spokojen i s relaxačním pobytem na horách. Štír ocení vášeň a tajemno, což jsou také jeho hlavní povahové rysy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ajka Stará, 28.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lidé ve znamení štíraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­