ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

Legolas (literární postava)

Legolas Greenleaf je jednou z hlavních postav světoznámé trilogie Pán prstenů, jejímž autorem je anglický spisovatel John Ronald Reuel Tolkien. I přestože se jedná pouze o fiktivní postavu ze Středozemě, mohu s jistotou říci, že právě on je vhodnou osobou k mé charakteristice.

Legolas je princ sindarských elfů z Lesní říše v Temném hvozdě a jeho otcem je mocný elfský král Thranduil. Po svém otci zdědil nejen svou krásu, ale také fyzickou sílu a své schopnosti. Jako všichni ostatní elfové je i on nesmrtelný, velmi vysoký a sličný.

Na první pohled se pod jeho oblečením skrývá velmi štíhlá postava bez jakéhokoliv náznaku svalů. Ale opak je pravdou. Po jeho mohutných vypracovaných ramenech se mu spouštějí dlouhé plavé vlasy, které ještě více zvýrazňují jeho vysokou a štíhlou postavu. Svýma pronikavýma očima je schopen zahledět se na míle daleko a spatřit věci ostatními neviděné. Drobné úzké čárky představující jeho ústa dokáží vyslovit jen moudrá slova. Obvykle nosí přiléhavé zelené kalhoty a hedvábnou tuniku, ke které samozřejmě nesmí chybět luk, toulec se šípy a dvě dýky. Legolas neoplývá pouze krásou fyzickou, ale především krásou vnitřní.

Díky jeho síle a schopnosti zacházet s lukem bychom jej mohli považovat za smrtícího nepřítele. Avšak on svých schopností nikdy nezneužívá ve svůj vlastní prospěch či pro zábavu. Jeho největšími přednostmi jsou bystrý zrak, sluch a rychlost. Pro své přátele a rodinu je schopen obětovat i svůj vlastní život. Jako ostatní elfové z jeho rodu je i on skvělý hostitel a především přítel. Už odjakživa jeho dobrodružné srdce prahlo po vzrušení a nebezpečí.

Postavu Legolase jsem si vybrala především proto, že na něm lze ukázat spoustu vlastností, jež se často shodují s těmi lidskými. Zároveň jsem také chtěla ostatním vyvrátit některá tvrzení týkající se elfů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Greenleaflady, 21.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Legolas (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­