ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Hannah Bakerová (seriálová postava)

OSNOVA:

I.1. Popis seriálu
II.1. Jak Hannah vypadá
2. Její postava, zájmy a vztah k okolí
III.1. Proč jsem si Hannah vybrala

Hannah Bakerová (Hannah Baker) je hlavní postavou seriálu Proč? 13x proto (13 Reasons Why), jehož tvůrcem je Brian Yorkey. Jedná se o americký televizní seriál, který je inspirovaný stejnojmenným románem od Jaye Ashera.
První řada byla zveřejněna roku 2017 prostřednictvím Netflixu. Tento seriál má celkem 4 série, přičemž každá obsahuje 10-13 epizod.
Postavu Hannah Bakerové si zahrála herečka Katharine Langfordová.

Hannah má v úvodu seriálu dlouhé vlnité hnědé vlasy a modré oči. Je středně vysokého vzrůstu, štíhlé postavy a vždy chodí vzpřímeně a narovnaně. Obléká se do typických věcí jako většina studentů jejího věku - džíny, fialové či modré triko a k tomu džízka modré nebo zelené barvy... Ráda nosí bílé tenisky a občas i zelenou čepici. Zřídkakdy používá make-up a jiná líčidla, čímž se má zvýraznit její opravdovost.
Na začátku 3. ročníku se ale nechala ostříhat nakrátko, protože doufala, že by tím mohla odstartovat nový začátek a zbavit se své minulosti. V té době začala rovněž nosit světlejší džíny i boty na podpatku. Doufala, že by si jí díky tomu konečně někdo mohl všimnout a pomoci jí z její situace...

Hannah Bakerová byla krásná, sympatická, inteligentní a bezprostřední dívka, jež se rozhodla vzít si život. Zemřela ještě před začátkem příběhu a objevuje se jen ve vzpomínkách ostatních. Důvody, které ji k tomuto rozhodnutí vedly, postupně odhaluje na 13 nahrávkách, které věnovala lidem ze svého okolí.
Zprvu působí jako zatrpklá, ale zato bystrá a společenská dívka se sarkastickým smyslem pro humor a dobrým sebevědomím. Je zábavná a bezstarostná, milá na své okolí i velmi společenská, přesto se nezřídka raději noří do svých myšlenek, ve kterých je sama.
Dále o ní lze říci, že je velmi emocionální osoba, která si všechno bere až příliš k srdci a je tak snadno zranitelná. Avšak kolikrát se snaží nedávat svou zranitelnost najevo. Je také hodně kreativní, což je patrné z jejích básniček, jež si zapisuje do svého deníčku. Snaží se v nich skrytě vystihnout své pocity a životní situace, v nichž se právě nachází.
Mezi její špatné vlastnosti patří neschopnost si uvědomit pravé úmysly druhých a špatný vkus na kluky.
Hannah se postupně mění v čím dál tím větší introvertku, v kolektivu je nervóznější a začíná se uzavírat jenom sama do sebe. Její mentální stav se zhoršuje, opakovaně upadá do depresí a začíná od sebe všechny odstrkovat. To vše se pak podepisuje na jejích náladách a postupně se začíná psychicky hroutit. Nikomu nedůvěřuje, na nikoho nespoléhá a touží po jediném - patřit zpátky do party k ostatním. Jenže když se jí naskytne možnost, začne panikařit. Nakonec si už jen přeje, aby všechno okolo ní skončilo. Stále v sobě chová jistou naději, že jí někdo pomůže, avšak ta se den ode dne zmenšuje.
Během natáčení jednotlivých kazet již působila jako bezcitná bytost a o zmiňovaných lidech dokonce mluvila jako o "předmětech".

Postavu Hannah jsem si vybrala kvůli tomu, že mě zaujal její životní příběh, který nahrála na kazety, jež se následně dostaly ke každé osobě, které na kazetách zmínila. Čím blíž se každý díl seriálu chýlil ke konci, tím více jsem cítila tlak toho, co se stalo a najednou jsem tušila, že se to celé může vážně stát a že to může být krutá realita.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hannah Bakerová (seriálová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)