ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 1462x Prosím, ohodnoť práci

Gandalf Šedý (literární postava)

OSNOVA:

 1. Seznámení s postavou
 2. Zařazení postavy do knihy
 3. Vnější charakteristika
 4. Vnitřní charakteristika
  • povahové vlastnosti
  • vztah k druhým lidem
  • vztah k přírodě
 5. Můj vztah k postavě

Popisuji čaroděje Gandalfa Šedého z knihy Pán Prstenů, kterou napsal John Ronald Reul Tolkien.

Nikdo neví, kde se Gandalf objevil, a tak zůstává tajemnou a velice zajímavou postavou.

Gandalf vyniká především výškou, kterou ještě více zvýrazňuje dlouhý šedý plášť, který mu sahá až po kotníky. Na hlavě nosí dlouhý špičatý modrý klobouk, pod kterým mu vyrůstají dlouhé šedé vlasy. Obličej má porostlý stejně dlouhými šedivými vousy, které zakrývají malá ústa, z jakých vyjdou vždy jen moudrá slova. Na ustarané tváři jsou také velice výrazné šedomodré oči, na kterých je hned vidět, že se jedná o odvážného člověka, který se dovede rychle a správně rozhodnout. Gandalfův tajemný pohled nezpůsobují pouze hluboké oči, ale i husté šedé obočí, které na jeho obličeji také nelze přehlédnout. Gandalfa si už téměř nikdo neumí představit bez dlouhé kouzelnické hole sahající mu až po ramena.

Gandalf je mocný čaroděj a ke svým magickým kouzlům využívá oheň, který dokonale ovládá. Dokázal si najít mnoho přátel mezi hobity, elfy, lidmi a dokonce i mezi paličatými trpaslíky. Ti všichni ho mají rádi díky jeho dobrosrdečnosti, obětavosti, ochotě pomáhat druhým a vidí v něm pravého přítele. Každému dokáže správně a dobře poradit. Vždy stojí na straně dobra a je ochoten za něj bojovat. Jeho vlastnosti se samostatně velice těžce popisují, jelikož se vždy jedná o dobrý úmysl, který se skrývá v každé jeho myšlence.

Gandalf Šedý je jednou z mých nejoblíbenějších postav celé trilogie Pána prstenů, protože si myslím, že má srdce na pravém místě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zuzka, 21.01.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Gandalf Šedý (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­