ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.09
Hodnoceno: 33x Prosím, ohodnoť práci

Elizabeth Bennetová (literární postava)

Hlavní hrdinkou knihy Pýcha a předsudek od Jane Austenové je Elizabeth Bennetová, jedna z pěti dcer manželů Bennetových žijících v Anglii.

Maminka využívá každé příležitosti jak seznámit a provdat všechny své dcery za co možná nejzámožnější nápadníky. Nejvíce se to týká nejstarší Jane a druhorozené Elizabeth, které se na rozdíl od svých mladších sester a matky umějí chovat ve společnosti slušně. Tatínek je velice klidný, s nadhledem této nekončící komedii namlouvání přihlíží a občas prohodí i nějakou vtipnou a dobře umístěnou poznámku.

Elizabeth je o něco méně krásnější než její sestra Jane, to jí však v ničem neubírá. Je stejně milá, rozumná a citlivá jako její starší sestra, zato méně tolerantní a ne tak důvěřivá. Vidí totiž v lidech obě stránky jejich osobnosti, dobrou i špatnou. Ví přesně, jak by se měli lidé chovat a dokonalou představu má i o vlastnostech budoucího manžela. Díky svému odhadu se nestraní posuzování okolí podle svého měřítka, naneštěstí ne vždy správnému. I přesto patří k té inteligentnější části rodiny Bennetových.

Ve společnosti je oblíbená pro svůj smysl pro humor, upřímnost, energii a prozíravost. Na druhou stranu dokáže být velmi svéhlavá, mazaná a občas z ní mluví i feministická nezávislost.

Nakonec přestane odmítat nabídky k sňatku, uzná svou chybu, že uvěřila nesprávnému člověku a pomluvám, které šířil.

Ne všechna manželství jsou šťastná. To její k nim rozhodně nepatří, protože Elizabeth se vdala za milujícího pana Darcyho z čisté lásky, kterou on bezmezně opětuje.
Prožili si zklamání a nedůvěru, kvůli své pýše a předsudkům málem nenašli jeden druhého.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucien, 28.03.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Elizabeth Bennetová (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­