ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Dr. House (seriálová postava) (2)

Dr. Gregory House je hlavní postavou televizního seriálu Dr. House (nebo také House M.D.).

Prošedivělé krátké vlasy se mu spojují se stejně prošedivělým hrubým strništěm, které si často neholí. Krátké, husté a do světla zabarvené obočí nejde skoro vůbec vidět. Jeho zářivě křišťálově modré oči dominují celému obličeji, a to tím, že mu svítí jako dvě modré baterky. Nos vypadá z profilu tupě a ostře, avšak zepředu je jemný. Housovy propadlé tváře svědčí tomu, že jeho závislost na Vicodinu ho opravdu zničila. Skoro neviditelné rty, z nichž pořád vydává sarkastické poznámky, jsou úzké a bez barvy. Jeho tělo není ničím originální. Tedy až na nohu, kterou si však nezranil sám. Mohl za to infarkt svalu stehenního, proto pokulhává a při chůzi si pomáhá svou oblíbenou dřevěnou holí.

Housovo oblečení není ničím zajímavé. Obléká si černou motorkářskou bundu, nejčastěji pak nosí košile (černé, šedé, světle modré či bílé) a pod nimi ve stejných barvách trika. Má v oblibě i černé džíny obepnuté černým koženým páskem a běžecké či sportovní boty.

Doktor House nemá moc lidí v lásce. Proto si vysloužil přezdívku "Doktor Nenáviděný" či "Doktor Nesnášený".
Uzavřený House má jen jednoho pravého přítele: onkologa Jamese Wilsona. Ten toleruje jeho drzost, sarkazmus, necitlivost, ale také obdivuje jeho obětavost, upřímnost a vzdor vůči nadřízené Lise Cuddyové. Rovněž obdivuje jeho všímavost a chytrost.
Dr. House je velice inteligentní a všímavý, protože si vždy všimne i té nejnepatrnější nemoci na pacientech. Ačkoliv má tak hrozné přezdívky, všichni chtějí, aby je ošetřoval právě on.

Doktor House je bezpochyby ten nejlepší lékař. Charakterizovat jej není zrovna jednoduché, ale když ho poznáte, je to již jednodušší. Nejlépe to jde, podíváte-li se na pár dílů seriálu, kde hned zjistíte, jaký přesně je.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Věra Kovacsová, 20.11.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dr. House (seriálová postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­