ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 81x Prosím, ohodnoť práci

Člověk, kterého si opravdu vážím (2)

Člověk, jehož vám v následujících řádcích představím, se nazývá překrásným jménem hebrejského původu Aleinad. Jelikož v Holicích, ve městě, v němž tráví většinu svého života, se dosud nenachází žádná porodnice, musela se narodit v Pardubicích, což vzhledem k výše zmíněným okolnostem v tomto konkrétním případě nelze považovat za charakterovou vadu.

Popis jejího zevnějšku není věcí zrovna nejjednodušší, jelikož je až nepopsatelně skvělý. Z jejích hnědých očí vyzařuje její velmi vysoká inteligence a také vnitřní krása. Její voňavé hnědé vlasy dorůstají ne zrovna nejkratší délky, avšak stejně tak ani nejdelší, zkrátka dosahují přesně takové délky, jaké mají. Její obličej byl navrhnut tak, že nepůsobí ani příliš přeplácaně, ani příliš stroze, nýbrž přirozeně krásně, čehož si však povrchní lidé nemusí vůbec všimnout. Obléká se přiměřeně počasí, povětšinou však do riflových kalhot a triček, na nichž lze nalézt odkaz na její oblíbené interprety či nápisy jako "Little lies". Patří-li to ještě ke vzhledu, je nutno zmínit, že byla obdařena vskutku nádherným hlasem.

Jde o člověka velmi upřímného, který stejnou vlastnost oceňuje i na druhých. Je obdařena oboustranným smyslem pro humor, čímž mám na mysli, že dovede býti velmi vtipná a zároveň se kvalitnímu humoru zasměje. Je otevřená ironii a umí ji i aktivně ovládat. Dalo by se o ní napsat, že je introvertem, i když v prostředí, kde má pocit, že si to může dovolit, se dovede změnit v extroverta. Svoje názory se snaží dávat najevo, a tak se kvůli nim dostává i do konfliktů.

Studuje Gymnázium Dr. Emila Holuba ve (skoro) rodných Holicích, a to již šestým rokem. Její školní výsledky jsou výborné, jen v ojedinělých případech chvalitebné. Mezi školní předměty, jež upoutaly její zájem, patří jazyk německý, anglický i český, základy společenských věd a v některých případech i dějepis. Přesto pro ni před začátkem pátého roku v této instituci byla škola dle vlastních slov nesnesitelným místem.

Ráda se oddává pobytu v přírodě, neboť - jak říká - jí dovede vyčistit myšlénky i dodat životní energii. Mezi její oblíbené sporty patří jízda na kole či kolečkových bruslích, plavání, houpání se na houpačce, klouzání se na skluzavce, shazování lidí ze skluzavky, snaha nespadnout ze skluzavky a podobně. Věřím, že ráda pobývá i na dětském hřišti v holických květnových ulicích. Zastihnout ji lze i u jejího osobního počítače.

Obrovský význam v jejím životě má hudba. Mnoho let se věnuje hraní na flétnu, kratší dobu pak i na klavír. Její vkus je vskutku široký, postihuje mnoho žánrů, kupříkladu vážnou hudbu či nejrůznější odnože hudby rockové a folkové. Oblíbila si mnohé skladby pánů Mozarta, Vivaldiho i Beethovena. Mezi její oblíbené interprety patří Daniel Landa, Nerez, Ozzy Osbourne, Blind Guardian, Scorpions, Guano Apes, Roxette, Massive Attack, Uriah Heep, The Doors, The Offspring, The Who a mnozí další.

Aleinad také velmi ráda čte. Velmi si oblíbila sérii o Harrym Potterovi, k níž se často vrací. Kromě toho se jí líbí také další série Making Out, jež byla dle ní obdařena zavádějícím názvem. Důležité místo v její knihovně i životě zaujímá Exupéryho dílo Malý princ. Kromě toho se jí líbily povídky Raye Bradburyho a Pán prstenů. Mimo to sama vyniká literárním nadáním, jež dokáže zúročit jak ve školních slohových pracích, tak i mimo ně.

Tento, ani žádný jiný popis tohoto člověka nemůže ani zdaleka vystihnout. Jde o někoho, o němž vím, že se mu mohu kdykoliv s čímkoliv svěřit, s nímž si velmi dobře rozumím a jehož mám velmi rád.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk, kterého si opravdu vážím (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)