ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika osoby, která mě zaujala

Pokud existuje osoba, která mě nejvíce zaujala, tak by to byla moje maminka. Má svůj vlastní půvab a velmi specifickou osobnost. Narodila se v sedmdesátých letech minulého století, letos tak oslaví své pětačtyřicáté narozeniny.

Moje maminka je blondýnka menšího vzrůstu. Vzhledem k tomu, že polovina jejích chromozomů patří nyní mně, je tohle jedna z věcí, kterou jsem po ní zdědila. Přestože si vlasy na blond pouze barví, myslím, že si nedopatřením obarvila i mozek, protože takové to typické blonďaté myšlení jí opravdu nechybí. Na co nestačí, na to má další lidi. Dokud jsem byla malá, tak ji oblečení moc nezajímalo. Dokonce si kvůli dětem nechala zkrátit vlasy, abychom ji za ně netahali. Co jsem velká, chodíme spolu nakupovat a jsem pro ni největším modním guru, kterého má. Tím nechci říct, že se stále neumí oblékat, ale v mnohém se to již zlepšilo. Navíc stejně moc v civilním oblečení nechodí, protože nejčastěji nosí bílé pracovní oblečení. Přes dvacet let totiž pracuje jako zdravotní sestra.

Další skvělá věc, kterou mám po mamince, je její lidskost. Každému se snaží pomoct. Se vším a na úkor vlastního pohodlí. Třeba celou moji základní školu vstávala brzy ráno, abychom já i brácha měli snídani a svačinu na celé dopoledne. Co jsem po ní určitě nezdědila, je její orientační nesmysl. Když jedeme společně nakoupit, zaparkujeme auto, nakoupíme a mezitím maminka zapomene, kde že to auto máme. A to je jen jeden příklad za všechny!

Maminka je pro mě nejdůležitější osobou na světě. Velmi si jí vážím pro to, jaká je a kolik jsem toho měla možnost se od ní naučit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Heraxida, 24.01.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika osoby, která mě zaujalaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­