ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.97
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika mého budoucího povolání

aneb Čím možná jednou budu

Jako dítě jsem měla zvláštní přání ohledně mé budoucnosti. Vždy jsem si přála dělat to, co zrovna v tu dobu dělala má máma. Mamka pracovala v cestovní kanceláři, já chtěla taky, máma pracovala na výletní lodi, já musela taky. Jak šel čas, začala jsem poznávat svět a uvědomila jsem si, že je tolik povolání, která by mě lákala a já si nemohla vybrat. Našla jsem ho teprve nedávno, v rozhovoru s panem Ivem Mitáčkem, mluvčím profesionálních hasičů ve Zlínském kraji.

Každá práce má své výhody i nevýhody. Nikomu by nebylo příjemné být v noci probuzen, protože se někde něco stalo. Tiskový mluvčí musí být stále připraven a ve střehu, neboť nikdy nemůže vědět, na co přesně se ho reportér zeptá. Stačí jedna špatná formulace, slovíčko, výraz a už vás lidé podezřívají a nevěří vám.

Dobrých mluvčí je v Česku málo, jsou skvěle placení, protože zaměstnavatelé vědí, za co je platí. Je rozdílné pracovat v soukromém sektoru nebo v krizovém řízení. Ve firmách mluvčí kličkují, vyhýbají se přímým odpovědím, tak trochu i lžou. U hasičů člověk musí mít znalosti, zkušenosti a být vždy připraven. Nestačí jen kroužit kolem problému, zde musí jít člověk do hloubky a šetrně vysvětlit kde, kdy, k čemu došlo a jaké bude řešení. Lidé musí člověku důvěřovat a on musí vědět naprosto jistě, co dělá.

Určitě zde nejde o nudu a stereotyp. Před každým výstupem se mluvčí musí připravit, vytušit, na co se ho tak reportéři mohou ptát, protože v jediné odmlce může být znát nejistota. To je obrovská chyba a těch se mluvčí musí vyvarovat, může to znamenat i konec kariéry. Není nic horšího, než když informace z úst mluvčího vyjdou jinak, než jak je chtěl vyjádřit.

Kariéra tiskového mluvčího může být velmi krátká, člověk musí mít talent, být tak trochu herec a scénárista v jedné osobě.
Možná je to zvláštní, třeba se to ještě změní, ale je krásné si představovat život takový, jaký by si ho člověk přál.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Foxiek, 01.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika mého budoucího povoláníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­