ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.09
Hodnoceno: 136x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika mé kamarádky (2)

Aneta Čejková je typem velice aktivního člověka, který se dokáže bavit jak s člověkem ve svém věku, tak třeba i s jinou generací. Je pro každou akci, do všeho se s radostí zapojuje. Dokáže se přizpůsobit skoro všem životním situacím. Aneta je středního vzrůstu a na první pohled vás zaujmou její tmavé výrazné oči, které vždy září jako dvě hvězdy. Pouhou svou přítomností dokáže rozzářit všechna místa, kam vkročí. Když se usměje, na většinu lidí to působí, jako by i jim předala na jejich tváře úsměv. Tím kolem sebe šíří dobrou náladu a je oblíbená u ostatních. V mnoha ohledech si stojí za svým názorem a životním stylem, což souvisí i s tím, jak se obléká. Nenechavá si nic diktovat podle poslední módy ani od většinou dobře míněných rad přátel, ale vybírá si oblečení podle svého vkusu a jen takové, které se jí líbí.
Lidé, kteří ji znají, si u ní cení především několika vlastností. Není jako někteří lidé, pyšná a nafoukaná, ale naopak je velice milá, přátelská a obětavá. Člověk se jí může svěřit se vším, co ho trápí, a ona mu vždy nějakým způsobem dokáže pomoci, nebo ho alespoň povzbudit. Každému ráda pomůže, má zkrátka srdce na pravém místě. Ke všem lidem je upřímná a spravedlivá, ale snaží se být při tom i zdvořilá, aby nikoho neurazila, či jim nějakým způsobem neublížila. Je ohleduplná k citům člověka. Také je poměrně spolehlivá a zodpovědná. Na rozdíl od ostatních lidí má hodně přátel, které ale sama nevyhledává, oni si vyhledávají ji.
Aneta má ale jako každý jiný nejen samé kladné vlastnosti, ovšem má i své špatné stránky. Jakožto holka je poněkud líná a velice ráda lenoší celý den na pohovce u televize a jak s oblibou říkává, sní přitom "skoro celou ledničku". Je také velice tvrdohlavá, někdy si bohužel prosadí svou, i když to není zrovna namístě. Některé situace také řeší nesmírně složitě, nejspíš se řídí heslem proč dělat něco jednoduše, když to jde taky složitě. A jako poslední, co by se jí ještě dalo vytknout, je to, že se u ní rychle mění nálady a ty bohužel přenáší i na ostatní. Rozhodí ji totiž každá maličkost, která se jí týká, ale potom si vždycky asi řekne "ale co" a zase se z ní stane ten obdivuhodný člověk.
A na závěr snad stačí říct, že Aneta je velice dobrá kamarádka už proto, že se říká v nouzi poznáš přítele a právě takovým přítelem ona je. Ta, která všem vždy podá pomocnou ruku, když ji budou potřebovat nejvíce. A toho si u ní každý váží.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: normal...holka, 30.03.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika mé kamarádky (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­