ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.49
Hodnoceno: 440x Prosím, ohodnoť práci

Červená karkulka (pohádková postava)

Jako malá jsem milovala pohádku Červená karkulka. A právě z tohoto důvodu budu popisovat hlavní postavu z této knihy.

Charakterizuji ji podle své knížky. Ve skutečnosti se jmenovala Amanda, ale všichni v okolí jí říkali Červená karkulka, protože vždy nosila červenou pelerínku s kapucí. Dále měla modré šaty se žlutým páskem a hnědé dřeváky.
Na hlavě se Amandě lesknou krásně dlouhé, blonďaté vlasy, jež jsou trochu vlnité, má modré oči jako pomněnky, ze kterých vychází radost a dobro, a vždy usměvavou tvář, je štíhlé postavy.
Nemá žádné sourozence, bydlí s maminkou v jedné chalupě. A také má babičku, za kterou musí jít velmi dlouhou cestu černým, temným lesem.
Povahu má velice milou. Je dobrosrdečná, statečná, protože když byla babička nemocná, tak za ní Karkulka šla sama tím hlubokým lesem, kde žije i vlk. Také není lakomá, všem by něco dala, i když toho má sama málo. Její povaha se dá vylíčit jedinou větou: Je to velmi milá a hodná dívenka, kterou mají všichni rádi a můžou se na ni spolehnout.

Pohádku O Červené karkulce mám ráda dodnes a se mnou určitě i spousta dalších lidí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 16.10.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Červená karkulka (pohádková postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­