ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 570x Prosím, ohodnoť práci

Achilleus - charakteristika filmového hrdiny

Na charakteristiku filmové postavy jsem si vybrala bájného hrdinu Achillea z filmu Trója.
Achilleus má nádherné blond vlasy, které jsou dlouhé až na ramena, svalnaté mužné tělo a jeho opálená pleť vyzařuje energií a zdravím. Ve filmu Trója hraje Achilles bojovného Sparťana, který spolu se svými druhy válčí proti Trójanům. Achilleus byl bojovník s duší, která žila pro jeho vlast, jediného bratra, matku a lásku. Trójanům se však zdál zákeřný, bezcitný, pomstychtivý a nezkrotný. Ve skutečnosti byl ale milosrdný a bojoval pro krále, se kterým uzavřel nešťastnou dohodu, které později velmi litoval.
Pan Peterson, režisér filmu, nemohl do role Achillea obsadit nikoho jiného než Brada Pitta. Brad Pitt fantasticky prožíval svou roli válečníka polobožného původu a jeho herecká duše podala velmi věrohodný výkon. Úchvatné pohyby, skoky, dialogy, monology a vůbec celý charakter Achillea byl ztvárněn způsobem, jenž se dá jen těžko popsat slovy.
Postava Achillea mi příjde zajímavá a osobitá a velmi se mi líbí pojetí starověkkého Řecka a Antiky. Snad proto, že Antika je pro současné lidstvo tolik tajemná, vznikl takovýto historický film, který oplývá zajímavými charakteristikami hrdinů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eva Kyralová, 08.12.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Achilleus - charakteristika filmového hrdinyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­