ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dietrich William (*29.09.1951)

   
­­­­

Návrat

Příběh se odehrává v 21. století, kdy celý svět je seskupen jako Spojené společenství.
Ve společnosti Microcor pracuje Daniel Dyson, ale se svojí prací není spokojen. Jednoho dne potká dívku Raven, která mu řekne o realitní kanceláři Vnitrozemská, která vybrané lidi dopraví do Austrálie, jež zůstala jediná jako divočina (vypukla tam epidemie, která všechny Australany usmrtila). Jediný jeho cíl v Austrálii by byl přejít ze západu na východ a najít Exodus, odkud by se vrátil zpátky. Jakmile je vybrán, volá Raven, ale tu nezastihne, a tak si myslí, že odcestovala do Austrálie, jak mu říkala. I on se tam vydá. Utvoří skupinu se dvěma muži (Icem a Tuckerem) a ženou Amayou. V Austrálii trpí hlavně nedostatkem vody, protože kolem nich je jenom poušť. Po dvou týdnech potkají Raven a Ethana. Ti ale hledají aktivátor, s jehož pomocí by mohli zprovoznit vysílačku, a tak zavolat pomoc. Ethan stejně jako oni byl zákazníkem realitky. Jaké je pro ně překvapení, když zjistí, že Raven pracuje pro Vnitrozemskou. Raven a Ethan je zavedou po nálezu aktivátoru do vězni vytvořené společnosti, kterou nazvali EDKIN (Nikde). Oni však nemají v úmyslu vydat jejich veliteli Warenovi aktivátor, ale naopak chtějí ukrást vysílačku. Jejich akce probíhá podle plánu, ale nakonec je Ico zradí a vezme aktivátor. Tak tedy Daniel vezme vysílačku a vydají se na útěk. Amaya vytvořila "bombu", kterou se rozhodne zapálit Tucker, a tak se obětovat. Zbytek se tedy vydá na východ, kde by měla vysílačka fungovat bez aktivátoru, protože by tam měl být konec kónusu. Cestou potkají Australana Olivera, který zřejmě jako jediný přežil epidemii. Cestou se k Danielovi a ostatním přidávají další zákazníci Vnitrozemské. Jim jsou ovšem v patách vězni, v jejichž čele je Warden a Ico. V jednom bývalém městě se střetnou vězni a uprchlíci (Danielova skupina). Druhý den po bitvě ale Raven s vysílačkou zmizí, aby tak zachránila Danielovi život. Spolu s Wardenem a Icem se vydá dál na východ, odkud zavolá pomoc. Warden s Icem nasednou do vrtulníku, ale Raven ne. Zůstane v Austrálii s ostatními, kteří se jako ona chtěli vrátit domů, ale tak jako ostatní přišla na to, že tady je její skutečný domov. Vrátí se zpátky a s ostatními vytvoří novou komunitu, ve které budou žít. Po dlouhé době přiletí zástupce Vnitrozemské a nabídne Raven a Danielovi možnost vrátit se zpět. Oni ale odmítají a zůstanou nadále žít v Austrálii.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka Svobodová, 01.06.2007

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
William Dietrich - NávratMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­