ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Caspariová Tina (*25.01.1939)

­­­­

Nela, 16 - herečka (Povolání mých snů)

Nela je dcerou známého režiséra a chce se stát herečkou. Ale ne díky otci, ovšem nýbrž kvůli svému talentu. Přihlásí se na hereckou školu a udělá náročné přijímací zkoušky, kde zahraje svoji oblíbenou Kasandru. Ale co jí to stojí sil, aby na tuto školu mohla vůbec chodit. Řediteli této školy jsou Neliny náhradní prarodiče a Nelin otec zakázal Cornelii Burkhardové herectví.
Nela je ale mazaná, takže vystupuje pod jménem Gwyn Thomasová, později už jen Nela Thomasová. A jejím náhradním prarodičům nezbude nic jiného, než svoji Nelu přijmout.
Jenže je tu zádrhel, Nela musí ještě chodit na normální střední školu, aby byl otec spokojený a nic se nedozvěděl.
Na herecké škole se Nela seznamuje s Jörgem a postupem času se do něj zamiluje. Ale Nelin táta o tom nemá samozřejmě ani ponětí, protože jako světoznámý režisér často natáčí a matka je herečka a žije se svou novou rodinou, takže také neví o Nelině lásce. A samozřejmě Nela Jörgovi neřekla, kdo jsou její rodiče - to proto, aby ji opravdově miloval a nebyl s ní jen kvůli slávě jejích rodičů.
Po pár měsících náhodou zavolá Jörgovi právě Nelin utajovaný otec a chce, aby si Jörg zahrál v jeho filmu. Jörg souhlasí s podmínkou, že se pan Burkhard přijde podívat na školní představení své dcery.
Pan Burkhard souhlasí. Jörg si zahraje v jeho filmu a pan Burkhard, Nelin otec, se jí omlouvá za svojí zaslepenost a sobectví a dál už ji jen podporuje v její začínající herecké kariéře!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája delfínek, 17.03.2005

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Nela, 16 - herečka (Povolání mých snů)
-Nerozluční přátelé (Bibi a Bubi)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Tina Caspariová - Nela, 16 - herečka (Povolání mých snů)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)