ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Caspariová Tina (*25.01.1939)

­­­­

Nela, 16 - herečka (Povolání mých snů)

Nela je dcerou známého režiséra a chce se stát herečkou. Ale ne díky otci, ovšem nýbrž kvůli svému talentu. Přihlásí se na hereckou školu a udělá náročné přijímací zkoušky, kde zahraje svoji oblíbenou Kasandru. Ale co jí to stojí sil, aby na tuto školu mohla vůbec chodit. Řediteli této školy jsou Neliny náhradní prarodiče a Nelin otec zakázal Cornelii Burkhardové herectví.
Nela je ale mazaná, takže vystupuje pod jménem Gwyn Thomasová, později už jen Nela Thomasová. A jejím náhradním prarodičům nezbude nic jiného, než svoji Nelu přijmout.
Jenže je tu zádrhel, Nela musí ještě chodit na normální střední školu, aby byl otec spokojený a nic se nedozvěděl.
Na herecké škole se Nela seznamuje s Jörgem a postupem času se do něj zamiluje. Ale Nelin táta o tom nemá samozřejmě ani ponětí, protože jako světoznámý režisér často natáčí a matka je herečka a žije se svou novou rodinou, takže také neví o Nelině lásce. A samozřejmě Nela Jörgovi neřekla, kdo jsou její rodiče - to proto, aby ji opravdově miloval a nebyl s ní jen kvůli slávě jejích rodičů.
Po pár měsících náhodou zavolá Jörgovi právě Nelin utajovaný otec a chce, aby si Jörg zahrál v jeho filmu. Jörg souhlasí s podmínkou, že se pan Burkhard přijde podívat na školní představení své dcery.
Pan Burkhard souhlasí. Jörg si zahraje v jeho filmu a pan Burkhard, Nelin otec, se jí omlouvá za svojí zaslepenost a sobectví a dál už ji jen podporuje v její začínající herecké kariéře!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája delfínek, 17.03.2005

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Nela, 16 - herečka (Povolání mých snů)
-Nerozluční přátelé (Bibi a Bubi)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Tina Caspariová - Nela, 16 - herečka (Povolání mých snů)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­