ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Příběhy soudce Paoa aneb Záhada císařského paláce

Hlavní postavou v této knize je Pao Chai nebo-li Černý Pao. Noc před tím, než se Černý Pao narodil, se jeho otci zdál divný sen. V tom snu byl jakýsi snědý muž a ten se později změnil na ďábla. Paoův otec si to vyložil tak, že snědý syn, který se mu narodil, je ďábel. Proto ho pohodil u lesa. Našel ho tam však jeho o 20 let starší bratr a ten ho také vychoval. Když Pao Chai dospěl do správného věku, poslali ho studovat. Ve škole byl nadměrně inteligentní. Studoval již mnoho let a jelikož mu to šlo dobře, rozhodl se, že půjde na vysokou školu studovat na soudce. Vystudoval a stal se dvorním soudcem a dobrým přítelem Dračího veličenstva. Za jeho úřadu vyřešil mnoho zajímavých případů. Například tento jeden: Jednou jeden sedlák zabil jiného sedláka a zakopal ho u sebe na zahradě. Časem si začal vydělávat tím, že vyráběl hliněné misky. Hlínu na misky však bral u sebe na zahradě. Jednou jednu misku prodal soudci Paovi a hned večer na to soudce Pao slyšel z misky vycházet zvuky. Ve všech miskách, které kdy sedlák vyrobil, byl duch zabitého sedláka. Postupem času soudce Pao usvědčil výrobce misek z vraždy. Takovýchto a podobných příběhů je tam spoustu, a kdybych je měla všechny vyprávět, byli bychom tu dlouho.

VLASTNÍ NÁZOR:

Mně osobně se tato kniha velmi líbila. Nejvíce se mi však na této knize líbil přístup autora k fiktivním věcem - jako třeba v příkladu, který jsem již uvedla. Je nemožné, aby v hliněné misce byl duch zabité osoby, avšak zde je to pojednáno tak zvláštním způsobem, že když čtete, připadá vám to jako reálná možnost, kam se mohla duše schovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: KENA, 10.02.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Š'jü-kchun - Příběhy soudce Paoa aneb Záhada císařského paláceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­