ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Scott Michael (*28.09.1959)

­­­­

Čaroděj (Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela)

  • díl v sérii: 2 (předchozí: Alchymista; následuje: Vědma)

Čaroděj přichází po Alchymistovi. Druhá část fantasy o nesmrtelném Nikolasi Flamelovi, jenž se vrací do města svého mládí.
Návrat Nikolase do rodné Paříže není příliš radostný a už vůbec ne klidný. On i jeho žena Perenele mají neúprosně vyměřený čas, neboť stárnou každým dnem o jeden rok. V tomto městě se také ocitají Scatty a dvojčata Sofie s Joshem, kteří jsou nadáni mocí buď svět zachránit, nebo ho zcela zničit. Do hry vstupuje nesmrtelný filosof, přisluhovač čaroděje Johna Dee, který i nadále usiluje o nejmocnější knihu všech dob. Sofie má být zasvěcena do dalších tajů magie. Jediný muž, jenž ji to může naučit, je Flamelův žák - hrabě, alchymista, čaroděj a v naší současnosti rocková hvězda.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group (Knižní klub) v Praze roku 2008 (1. vydání). Z anglického originálu The Magician (The Secrets of the Immortal Nicholas Flamel) přeložila Zuzana Zábrodská. Ilustroval Michael Wagner. Počet stran: 454. ISBN: 978-80-242-2270-7.

MÍSTO DĚJE:

Evropa a Amerika + jiné říše

HLAVNÍ POSTAVY:

Sofie a Josh Newmanovi, Nikolas a Perenela Flamelovi

OBSAH:

Nikolas, dvojčata a Scatty se ocitli v Paříži v bazilice Sacré-Cœur. Byli v nějaké postranní místnosti. Když vzali za kliku, rozezněl se hlasitý alarm. Běželi k nápisu VÝCHOD, ale dveře byly zamčené. Najednou se před nimi začal z vosku tvořit golem. Scatty, Josh a Sofie se golemovým útokům začali bránit, zatímco Nikolas se snažil otevřít dveře. Sofii se svou aurou podařilo roztát golema do voskové kaluže. Utekli do kavárny, kde dvojčatům Scatty řekla, že je díky Machiavellimu (přítel Johna Dee) hledá policie a tajná služba. Do kavárny najednou vrazili dva policisté. Scatty je svými nunčaky poslala okamžitě k zemi. Nikolas je zavedl k Francisu Saint-Germanovi, aby Sofii naučil magii ohně a aby Francisova manželka Johanka z Arku Sofii pomohla zvládat návaly vzpomínek čarodějky z Endoru.

Mezitím Perenela ležela v cele a před ní na chodbě seděla sfinga. Najednou se jí do mysli začaly vkrádat různé hlasy. Vzpomněla si, že je sedmá dcera sedmé dcery - dokáže vidět, slyšet i povídat si s duchy. Sfinga jí vysávala všechnu aurickou energii, která jí ochraňovala před hlasy. Jednoho k sobě povolá a požádá ho, aby sfingu nějak odlákal. Duch začne bouchat dveřmi a sfinga nasupeně odejde za zvukem. Perenela využije situace a uteče do strážnického domku u bývalé vodárenské věže.

Když prochází podzemím, narazí na něco starobylého. Najde uvězněnou pavoučici Areop-Enap. Pavoučice jí pomůže uvěznit havraní bohyni Morriganu, která měla za úkol zabít Perenelu.

Dee a Machiavelli na skupinku poslal Valkýry a Nidhoga. O Valkýry se Johanka a Sofie postaraly, ale stvůra mezi dinosaurem a hadem unesla Scatty. Josh jí šel pomoci a povedlo se Nidhoga zabít. Když se Scatty probrala, ze Seiny vyskočil Machiavelliho pomocník Dagon a vtáhl ji do řeky. Josh už čekal deset minut, když přijel Dee a Machiavelli. Přesvědčili ho, že když s nimi odejde, budou probuzeny jeho schopnosti. Zavedli ho do katakomb. Tam Mars Mstitel probudil jeho schopnosti. Sofie s ostatními pomocí sledování Joshovi aury zjistili, kde je. Přišli právě po dokončení rituálu a Josh s nimi odešel jen kvůli Sofii.

Skupina musí jet do Anglie, kde požádají krále Gilgameše, aby dvojčata zasvětil do magie vody.

CITÁT Z KNIHY:

"Seženu ke svému autu originální náhradní díly a už ho nikdy nevyndám z garáže."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 13.02.2014

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Michael Scott - Čaroděj (Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­