ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Scott Michael (*28.09.1959)

­­­­

Alchymista (Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela) (2)

  • 1. díl série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela (následuje Čaroděj)

Alchymista Nikolas Flamel, jenž se narodil roku 1330, stále žije. Byl to právě on, kdo dokázal odhalit elixír života. Ale teď je vše ohroženo díky ztrátě starého rukopisu a celý svět se může dostat do osudového nebezpečí...
Flamel je i v naší současnosti stále strážcem vzácné knihy starodávné magie, s jejíž pomocí dokázal odhalit tajemství věčného života. Jenže o tento rukopis usiluje rovněž i nebezpečný Dr. John Dee. Pokud by se informace z něj dostaly do nepovolaných rukou, škody by byly fatální pro celý svět. Doposud potlačené zlo by vyšlo na povrch, starobylé bytosti by opět získaly vládu nad světem a lidstvo by vymazaly z povrchu zemského.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group (Knižní klub) v Praze roku 2012 (2. vydání). Z anglického originálu The Alchemyst (The Secrets of the Immortal Nicholas Flamel) přeložila Zuzana Zábrodská. Počet stran: 375. ISBN: 978-80-242-3444-1.

DĚJ:

Sourozenci Sofie a Josh jedou do San Franciska za tetou Agnes. Sourozenci si chtějí našetřit na své první auto, a proto si Josh najde práci v knihkupectví u Flemingových a Sofie v kavárně naproti. Oběma se v práci líbí.

Jednoho dne přijede před knihkupectví černá limuzína, která veze Dr. Dee a jeho pomocníky. Dr. Dee vejde do knihkupectví a jde hned za Nickem Flemingem, aby mu ukradl Kodex, v němž se nacházejí různá kouzla. Kouzla, která přemění kov ve zlato nebo recept na lektvar nesmrtelnosti. Nick se brání a začne magický souboj, ve kterém proti sobě Nick s Dr. Dee házejí nože a koule z čisté energie. Nickova žena Perrenela je naproti v kavárně stejně jako Sofie. Když Sofie s Perrenelou zjistí, co se děje, okamžitě jdou do knihkupectví a Perrenela Nickovi pomůže.

Dr. Dee se nakonec Kodexu zmocní, ale chybí mu dvě stránky, jež Josh vytrhl při souboji. Dr. Dee také unese Nickovu ženu Perrenelu.

Josh má dvě zbývající stránky a kvůli tomu se dostává společně se Sofií do smrtelného nebezpečí. Nick řekne dětem o tom, že je 700 let starý alchymista. Připojí se k nim starověká válečnice Scathach a společně se vydávají do říše bohyně Hekaté.
Nikolas přemluví Hekaté, aby probudila schopnosti sourozenců. Schopnosti Joshe ale nestihne z důvodu útoku na její říši probudit. Jelikož Dr. Dee zničil Hekatinu říši, jde Nikolas se sourozenci za čarodějnicí z Endorru, která je Scattina babička. Čarodějnice z Endorru naučí Sofii, jak ovládat magii vzduchu a předá jí všechny své schopnosti a vzpomínky. To se dozví Dr. Dee a přijde za nimi s armádou mrtvých. Naštěstí se sourozencům a Nikolasovi podaří uniknou pomocí energetické brány.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sewor, 31.10.2017

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Michael Scott - Alchymista (Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­