ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Goffa Martin (*1973)

­­­­

Bez těla (Miko Syrový)

  • díl v sérii: 2 (předchozí: Muž s unavenýma očima)
  • detektivní román

Druhý případ bývalého policisty Mikuláše Syrového, který se po návratu k profesi zabývá případem mrtvého těla, jež záhadně zmizelo.
Po událostech, popsaných v románu Muž s unavenýma očima, se kriminalista Mikuláš Syrový vrací do řad bývalých kolegů. Jeden z jeho prvních případů ho dovede k dobrému známému - lupiči ze staré školy, kterého Mikuláš poměrně snadno odhalí jako pachatele nahlášené bytové loupeže. Je tu ale komplikace - lupič byl krátce nato těžce poraněn, je k smrti vyděšený a mluví o hrůzném nálezu mrtvého těla ve vykrádaném bytě. Při ohledání však nebylo po mrtvole ani stopy. Mikuláš a jeho nadějný mladý kolega se pouštějí do pátrání, mnohdy upachtěného, špinavého i frustrujícího, ale přesto postupujícího vpřed...
Třetí román autora, jenž si bleskově vydobyl postavení české hvězdy kriminálního žánru, se svou stavbou nejvíce blíží klasické detektivce a opět přináší realistický a poněkud neutěšený obraz všední policejní práce, jakož i pohled do melancholického soukromí hlavního protagonisty.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2014 (1. vydání). Počet stran: 229. ISBN: 978-80-204-3133-2.

DĚJ PŘÍBĚHU:

Druhá kniha ze série příběhů s hlavní postavou, kriminalistou Mikem Syrovým, začíná obyčejnou vloupačkou v bytě pana architekta notorickým zlodějíčkem zvaným Krajkou. Při otevření koupelny se mu ale naskytne hrůzný pohled, který poté na smrtelné posteli předá Mikovi - u vany podle něj ležel nehybně nahý mladý kluk s obojkem na krku a vodítkem. Jenže ona mrtvola se po nahlášeném vloupání a následné prohlídce bytu pana architekta nenašla. Nebyl to jen přelud? Miko Syrový mu i přes pochybnosti ostatních věří a za pomoci nového kolegy Tonyho se ponoří do případu neexistující mrtvoly. Zjistí, že Krajka se dostal i do sousedního bytu, patřícímu váženému profesorovi Andrewu Alcerovi, původem Čechovi, který za komunismu emigroval a po převratu se vrátil do vlasti. Je to onen byt, kde našel Krajka údajnou mrtvolu? A proč nikomu dosud nechyběla?

VLASTNÍ NÁZOR:

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je čtivá, má spád. Děj ke konci graduje, má zajímavé rozuzlení. Jazyk hovorový, objevuje se policejní slang, časté vulgární výrazy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: avrilka, 18.03.2019

Ceska posta    
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bez těla (Miko Syrový)
-Muž s unavenýma očima (Miko Syrový)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Martin Goffa - Bez těla (Miko Syrový)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­