ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Poledňáková Marie (*07.09.1941)

­­­­

Jak dostat tatínka do polepšovny (2)

Otec naplánuje společnou dovolenou a jedinou podmínkou matky je, že nebudou na horách. Matka tráví většinu času u dědečka na chalupě úklidem a otec s Vaškem přes zákaz lezou po skalách. Matka to nakonec zjistí a zruší dovolenou. Vaškovi dá hodně práce, než maminku donutí ke svatbě s tatínkem.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Premiéra v Praze roku 1996 (3. vydání). Počet stran: 206. ISBN: 80-85479-22-8.

DĚJ:

Luboš nečekaně přijede se zprávou: jedeme na dovolenou na kolech, koupil jsem vám nová kola. Anna se na to moc netváří. Na kolech jedou celý den a překvapení je, když nakonec dorazí k tátovi Luboše. Vašek je rád, že má dědu, ale Anna ráda není, protože musí vařit pro všechny. Luboš si i přes zákaz Anny vzal horolezecké vybavení (je horolezec). S malým Vaškem začínají společně lézt na skálu Dračí zub. Lubošův táta dostal nápad, že se tady Luboš s Annou vezmou. Těsně před svatbou si to Luboš pokazí. Vyleze s Vaškem až na vrchol Dračího zubu a Anna je při tom nachytá. Anna je naštvaná, uteče, sbalí si věci a ujede. Luboš za ní přijede, udobří se s ní a zjistí, že Anna čeká dítě.

POZNÁMKA:

Na další pokračování se těšte ve filmu Jak se krotí krokodýli, kde je Vašek již teenager, má mladší sestru Amálku a Anna dodělala balet. Luboš jede s Amálkou a s její třídou za zdravotního bratra do školy v přírodě a prožívají spoustu dobrodružství.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Janča, 27.02.2007

    Ceska posta
­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k výpisku
Marie Poledňáková - Jak dostat tatínka do polepšovny (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­