ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Curleyová Marianne (*20.05.1959)

   
­­­­

Temnota (Strážci času)

- díl v sérii: 2

V tomto pokračování knihy Vyvolený Isabela a Ethan pokračují v boji proti Řádu chaosu a také proti svému vlastnímu osudu. Získávají nového spolupracovníka v Isabelinu bratrovi Mattovi. Matt se usilovně snaží zvyknout si na obtížný život Strážce času, a stává se tak hlavní postavou vedlejší dějové linie. Jejich společným úkolem je najít uneseného učitele Arkariana, kterého poslali do podsvětí, pozoruhodné říše plné bizarních tvorů a neznámých nebezpečí. Jako v předchozím románu i zde najdete divoká dobrodružství a řadu živých postav zápasících s nepřáteli i se svým svědomím. Hlavní hrdinové podstupují zkoušky přátelství, věrnosti a odvahy.
Tato nápaditá, neobyčejně napínavá kniha působí zcela přesvědčivě i jako samostatný příběh, ale ještě lépe si ji vychutnají čtenáři obeznámení s první částí trilogie.

V tomto pokračování získají Strážci času nové spolubojovníky. Ke "starým" (Ethan, Isabela, Arkarian, pan Carter, Shon a Jimmy) přibudou Matt, Roechoelle, která přešla od Řádu chaosu stejně jako Dillon, a další posilou je Neriah, dcera Marduka, jenž je věrný bojovník Lathenie, vládkyně Řádu. Bohužel Řádu se podaří unést Arkariana do podsvětí, kde je neustále tma a spousta příšer, které slouží Lathenii. Na jeho záchranu se vydává Ethan, Isabela a Matt. Společně Arkariana zachrání a vrátí se i s ním zpět. Isabela poté dostává od Loriana, nejmocnějšího z Tribunálu, stejný dar, jaký má Arkarian - věčné mládí. Isabele a Arkarianovi tak už nebrání nic v jejich vztahu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: olinek.fcb, 28.05.2008

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Klíč (Strážci času)
-Temnota (Strážci času)
-Vyvolený (Strážci času)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Marianne Curleyová - Temnota (Strážci času)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­