ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Curleyová Marianne (*20.05.1959)

­­­­

Klíč (Strážci času)

- díl v sérii: 3

Poklidné dny na zemi jsou sečteny. Lathenia - vládkyně Řádu chaosu - získává stále větší kontrolu nad silami podsvětí. Blíží se poslední rozhodující bitva. Klíč - což je i název závěrečného dílu trilogie Strážci času - rozhodne. Kdo se ho zmocní, ovládne pokladnici zbraní, jejichž ničivá síla nahání děs všem Vyvoleným. Proto se nesmí dostat Lathenii do rukou. Tváří v tvář blížící se katastrofě čelí Strážci času nejen úkladným nestvůrám, ale také vlastním pochybnostem a hrozícímu rozvratu. Jejich přísně tajná identita je dávno odhalena, ale nikdo si není ničím jist. Složitý spletenec podivných osudů, křivd a tragédií prostupuje knihu od začátku do konce. Kdo stojí na straně dobra a kdo je zrádce? Lathenia neváhá použít ty nejhrůznější prostředky, aby se zmocnila vlády nad světem! Dokáže se jí někdo v konečném souboji postavit?
Napínavý příběh od první do poslední věty, kniha, kterou jako oba předcházející díly doslova zhltnete.

Matt se dozvídá, že je podle Věštby vůdcem Strážců, a proto odchází ke svému učiteli a zároveň svému otci Dartemisovi. Ten mu také prozradí, že je jeden z nesmrtelných (spolu s Lathenií, Dartemisem, Lorianem a Nerih, která nesmrtelnost dostala darem od Loriana). Strážci se zatím pokouší najít a získat klíč, který otevře truhlu se zbraněmi, s nimiž se jim podaří zvítězit nad Řádem jednou provždy. Bohužel zjišťují, že mají ve svých řadách zrádce. Tím se nakonec ukáže být pan Cartner, bratr Marduka. Strážcům se přeci jenom podaří klíč získat a otevřít truhlu se zbraněmi. Matt rozdá zbraně a všichni jsou připraveni k bitvě. V té Lorian zabije Lathenii, ale ta se po něm ještě stihne ohnat dýkou a zabije ho také. Strážci přesto zvítězí a Země je zachráněná.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: olinek.fcb, 28.05.2008

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Klíč (Strážci času)
-Temnota (Strážci času)
-Vyvolený (Strážci času)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Marianne Curleyová - Klíč (Strážci času)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­