ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.66
Hodnoceno: 32x Prosím, ohodnoť práci

Second Life - Žijeme 2x!

Můžete se narodit a zemřít několikrát za sebou! Vítejte v internetovém virtuálním životě zvaném Second Life!
Každý, kdo se rozhodne trávit svůj volný čas na Internetu, žije nejméně 2x! Je možné, že i vy jste se rozhodli relaxovat v "digitálně-virtuálním stylu". Co na tom, že je to pořádný žrout času, jemuž se nevyrovná televize ani sportovní aktivity. Vlastně co jiného zabere tolik času jako činnosti spojené se zábavou na počítači? Všechny aktivity reálného života je možno provozovat virtuálně! Proč se tedy vůbec hnout od monitoru a klávesnice!? Na Internetu můžete koupit virtuální byt, auto nebo pozemky a mít také virtuální vztah. Proč vycházet z domu nebo snad opouštět svoji čtvrť? Pomocí pěti kliknutí myší můžete potkat desítky nových přátel, se kterými se pravděpodobně vůbec nikdy osobně nesetkáte. Pokud uvidíte jejich fotku nebo uslyšíte jejich hlas, můžete to považovat za velký úspěch!

Když se někdo ale rozhodne provozovat svůj virtuální život aktivně, tak se to na jeho reálném životě brzy projeví, a to pasivně. Není výjimkou, že uživatelé internetového systému zvaného Second Life zanedbávají svoje pracovní povinnosti nebo dokonce hygienu. Ti nejzapálenější profesionálové toho mnoho nenaspí. Proč také marnit dlouhé hodiny času spánkem, když na Internetu není den či noc? Někteří jsou hrdí na své virtuální úspěchy natolik, že si je začnou psát do svých řádek v životopisu a chlubí se s jimi například při přijímacích pohovorech. Zaměstnavatelé však už dnes vědí, že takoví jedinci naspí pouze tak čtyři, pět hodin denně...

A je to tu! Dva životy si konkurují! Ať chceme, nebo ne. V reálném světě je dost stresu, ovšem v tom virtuálním existuje pouze dobrá nálada. Tedy nevykradou-li vám zrovna náhodou virtuální byt... Pokud někdo nemá vysoký nadhled, určitě ho čekají psychické problémy spojené s takzvanou kyberšikanou - šikanou, jež se odehrává pouze v internetovém prostoru. Útočník například tajně pořídí videozáznam nějaké činnosti, které se účastníte a která se dá považovat za zesměšňující. Záznam publikuje na Internetu a vy můžete sledovat, jak se na vás každý den dívají stovky, ba dokonce i tisíce lidí.

Zkrátka - žijme jednou! Vystupujme naším jménem a naše reálná rozhodnutí si nenechme vymazat stisknutím jedné klávesy "Delete"!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: #L.u.k.@.s, 22.05.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Second Life - Žijeme 2x!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­