ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Kletba drápu (Stopy hrůzy - Údolí přízraků)

- díl v sérii: 8

V té učebnici jsou jen nějaká podivná slova - ale když je Michael přečte nahlas, prokletí drápu vpadne do jeho života! Od té chvíle ho začnou napadat malá i velká zvířata. Nikde, nikde není v bezpečí. Čeká ho jistá smrt, pokud nenajde posvátnou medvědí modlu. Jedině ta může zrušit prokletí!

Originální název: Curse of the Claw, Pocket Books, NY 1993
Překlad: Antonín Hodek
Obálka: Oldřich Pošmurný
U nás: Studio dobré nálady, nakladatelství Kredit, edice Buldok, 90. publikace, Praha 1993
Rozsah: 108 stran

DĚJ:

Michael na sebe přečtením záhadných slov povolá kletbu. Bezdůvodně ho napadají malá i větší zvířata. Slova přečetl z papírku, který našel v učebnici angličtiny. Se svojí kamarádkou Jennifer zjistí, že ti, co měli učebnici před ním, jsou mrtví. Byli prý napadeni nějakým zvířetem. Aby mohl Michael kletbu zrušit, musí vrátit posvátnou medvědí sošku do jeskyně. Zkomplikuje mu to pan Grady, neboť sošku ukradne. Nakonec se Michaelovi podaří sošku vrátit na své místo. Tím jeho prokletí skončí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Trinity, 23.02.2004

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Kletba drápu (Stopy hrůzy - Údolí přízraků)
-Neznámá v zrcadle (Stopy hrůzy - Údolí přízraků), Neznámá v zrcadle (Stopy hrůzy - Údolí přízraků) (2)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Lynn Beachová - Kletba drápu (Stopy hrůzy - Údolí přízraků)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­