ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Danielsová Lucy (*1960)

­­­­

Poník se ztratil

  • název originálu: Pony on the Porch
  • série: Animal Ark

Další z řady knih o Mandy a jejich lidských i zvířecích kamarádech. Mandy dostane na starost novou spolužačku Susan, ale ať se Mandy snaží sebevíc, Susan je zlá, nafoukaná a navíc jí její tatínek koupil poníka, o kterého se dlouhé léta starala.

Tato kniha je o Mandy Hopeové a Jamesi Hunterovi. Rodiče Mandy jsou zvěrolékaři a Mandy se od nich mnoho naučila.
Do jejich třídy přibyla nová spolužačka. Jmenovala se Susan. Mandy s ní moc nevycházela. Později se dozvěděla, že jí její otec koupil poníka. Mandy doufala, že je to Princ, poník, o kterého se starala.
Susanin otec pozval Mandy a Jamese na svačinu. Susan právě přijela z vyjížďky. Mandy se uklidnila, byl to Princ. Susan z nich moc velkou radost neměla, ale Jamese vzala na počítač. Mandy mezitím šla za Princem. Odvedla ho do stáje, ale všimla si, že Princ nějak kašle.
Mandy se vrátila domů, ale pořád myslela na Prince. Susan se dozvěděla o soutěži a chtěla vyhrát za každou cenu. Při zkušebním kole však poník nechtěl přeskakovat překážky a Mandy si myslela, že je Princ alergický na seno a rozhodla se ho unést. Před závodem poníka odvedla do kostela. Susan ji tam ale našla a poníka si zase odvedla. Mandy za ní běžela a zvrtla si přitom kotník. I přes tuto bolest poníka zachránila a její otec potvrdil alergii...

POZNÁMKA O AUTORSTVÍ:

Autorem této knihy je ve skutečnosti Ben M. Baglio (Lucy Danielsová je pouze jeho pseudonym). Jméno Lucy Danielsová je jakýmsi marketingovým tahem nakladatelství Hodder Children's Books → "We wanted the author to be a woman, so we took the name Lucy from one of the editors at Hodder"...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jitule, 11.09.2009

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Poník se ztratil, Poník se ztratil (2)
-Ztracené koťátko
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Lucy Danielsová - Poník se ztratilMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­