ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Danielsová Lucy (*1960)

­­­­

Ztracené koťátko

  • určeno pro děti od 8 let
  • série: Animal Ark
  • Lucy Danielsová je pseudonym spisovatele Ben M. Baglia

Další příběhy Mandy, která nade vše miluje zvířátka. Tentokrát spolu s kamarádem Jamesem hledají ztracené kotě.
Ve Welfordu chtějí o Vánocích uspořádat sbírku pro vážně nemocnou Alex, aby mohla podstoupit operaci v Americe. Mezitím záhadně zmizí její milované koťátko Sluníčko. A co by tedy byl pro ni ten největší vánoční dárek? Dokáže Mandy s kamarádem kotě najít včas?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2010 (1. vydání). Z anglického originálu Kitten in the Cold přeložil Lumír Mikulka. Ilustrovala Alice Sinknerová. Počet stran: 114. ISBN: 978-80-00-02580-3.

STRUČNÝ OBSAH:

Zvířátka jsou pro Mandy Hopeovou vše a v Arše zvířat, kde pracují její rodiče jako veterináři, nachází spoustu nových a nových kamarádů.

Ve Welfordu chystají vybrat peníze na operaci malé Alex Hastingsové, protože je vážně nemocná. Alex má koťátko Sluníčko, které moc miluje. Těsně před tím, než vyberou peníze na operaci, se Alex ale malé Sluníčko ztratí a zůstane někde venku ve sněhu.
Naštěstí Mandy s kamarádem Jamesem koťátko najdou včas a všechno dobře dopadne. Dokonce se vybere víc peněz, než bylo třeba!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kajacat, 11.06.2012

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Poník se ztratil, Poník se ztratil (2)
-Ztracené koťátko
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Lucy Danielsová - Ztracené koťátkoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­