ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Westová Kasie (*23.10.1976)

­­­­

Po tvém boku

Romantický jemný příběh dvou teenagerů, které svedla dohromady náhoda či osud, aby překvapivě objevili vzájemnou blízkost.
Autumn zůstala zamčená v knihovně a myslí si, že už to nemůže být horší. Až do té chvíle, než přijde na to, že tam skončila s divným klukem jménem Dax. Aby nepanikařila, tak si připomíná, že se pro ni vrátí její přítel. Jenže on nepřijde. A tak musí Autumn jíst pár dní jídlo z automatu a bavit se s divným klukem. A najednou zjistí, že si s Daxem dobře rozumí. Dokonce víc, než si kdy rozuměla s jakýmkoli jiným klukem. Můžou ale jejich pocity přežít návrat do jejich původních životů?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství CooBoo v Praze (4. 9. 2017). Z anglického originálu By Your Side přeložila Adéla Špínová. Počet stran: 307. ISBN: 978-80-7544-387-8.

KRÁTCE O AUTORCE:

Kasie Westová jeaktuální americká spisovatelka zamilovaných dívčích románů. Mezi její další díla patří Kluk odvedle, Láska a jiné úkoly, P.S. Líbíš se mi, První opravdový polibek.

HLAVNÍ POSTAVY:

Autumn - lehce nesmělá, ale racionálně uvažující dívka; léta zakoukaná do Jeffa; raději skrývá své pocity (včetně úzkostí) před kamarády; postupně "se hledá"
Jeff - velmi oblíbený, věčně radostný a usměvavý kamarád Autumn s odvážnými, lehce šílenými nápady
Dax - tajemný, uzavřený chlapec z Autumniny školy; všichni si o něm šuškají, že je to problémový žák; nechodí do školy, je považován za násilníka, žije po pěstounských rodinách a nechce mít žádné závazky; tvrdí, že je takto spokojený, i když ho prakticky nikdo nemá rád

DĚJ:

Autumn se s partou chystá po páteční práci v knihovně k odjezdu na chatu, ale zoufale potřebuje na záchod. Hodí si batoh k Jeffovi do auta a běží vykonat potřebu. Kvůli zmatku si však její přátelé myslí, že jela s někým jiným (a později si myslí, že odjela, protože to tak někdy dělá kvůli úzkostem, což oni však neví), takže tam zůstane zavřená. Navíc je kvůli svátku knihovna zavřená až do pondělí. Autumn se odsud nemá jak dostat, nemá mobil, peníze, jídlo... Poté však zjistí, že je v knihovně zavřená s temným Daxem, o němž se všude nehezky šušká. To bude víkend!

Postupně se však s Daxem sbližují. Když se jeden den dívají na televizi, ve zprávách říkají, že je nezvěstná a lidé si dokonce myslí že i mrtvá, protože Jeff se v horách vyboural a je v kritickém stavu na JIPce. Z toho se Autumn zhroutí a Dax požárním poplachem zavolá záchranku. Tím se ovšem ukáže policii, která ho za porušené poslední varování pošle do zohaveného sdíleného domova...

Autumn ho chodí navštěvovat, pořád se nějakým způsobem sbližují a i přes nehodu s odesláním Daxova dopisu jeho matce a společné hádce, nejistotě ve vztahu k Jeffovi, nakonec Autumn věnuje svoji lásku Daxovi.

JAZYK A STYL:

Dílo je členěno do 46 kapitol, psáno dnešním, mladistvým jazykem, přímé řeči, kratší věty...

Kniha je velice čtivá, popisy nepřevládají, převažuje děj (možná by víc souvislostí občas neuškodilo, ale děj čtenáře vtáhne dostatečně na to, aby mu to bylo v podstatě jedno). Příběh je jemně vyprávěn z pohledu hlavní hrdinky Autumn, zahrnuje aktuální dění i její myšlenkové pochody.

SHRNUTÍ, ZÁVĚR:

Jemný, (nejen) klasicky zamilovaný příběh, který se dá přečíst jedním dechem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Karolína Podivínská, 09.11.2021

Ceska posta    
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Kasie Westová - Po tvém bokuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­