ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

McCombieová Karen Grace (*28.08.1963)

   
­­­­

Alice a... Dóóóst dobrá partička

- díl v sérii: 13 (předchozí: Alice a... Dóóóst dobrej stresík; následuje: Alice a... Dóóóst dobrej hepáč)

Další příběh Alice, její početné rodinky a přátel, tentokrát vypráví o školním zeměpisném výletě.
Škola v přírodě vypadá jako perfektní místo pro zábavu, ale pro Alici je to zatím příležitost k pořádným trapasům. Jede tam totiž i Feargal, s nímž Ali kdysi skoro chodila! Ve škole se mu ještě jde vyhýbat, ale tady? Kyře, která se na výlet úplně neprakticky vymódila, se líbí učitel Adam, zamilovaná Sandie pořád esemeskuje Billymu, a pak je tu Klika - trojice protivných holek z jiné třídy, která ty naše očividně nemá ráda a dělá jim samé naschvály, hlavně Sandie. Ta totiž, aniž by chtěla, sbalí toho nejkrásnějšího kluka, na kterého tu mají všechny zálusk, a to se Klice vůbec nelíbí. Navíc se zdá, že ke všem průšvihům se vždycky nachomýtne právě Ali. Dá se tohle všechno nějak přežít?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Havlíčkově Brodě roku 2006 (1. vydání). Z anglického originálu Crushes, Cliques and the Cool School Trip (Ally's World) přeložila Petra Klůfová. Počet stran: 184. ISBN: 80-253-0244-X.

OBSAH:

Alice a její kamarádky Sandie, Kyra, Kellie jedou společně se spolužáky, kteří se rozhodli dělat zkoušky ze zeměpisu, na zeměpisný "terénní" výlet. Bohužel s nimi jedou i třídní drsňáci a buřiči: Majkl D, Feargal O' Leary a šprti: Mark Simmons a Warren Murphy.

Hned po příjezdu do školy v přírodě zahlídnou holky sympaticky vyhlížející partu kamarádek. Na krcích se jim houpají náhrdelníky s jejich jmény - Lisa, Dana a Marta. Když se jim ale tyto holky dost tvrdým a nepřiměřeným způsobem snaží zabrat jejich vyhlídnutý pokoj, všechny sympatie opadnou a stanou se z nich sokyně. Alice a spol. jim začnou říkat "Klika".

Kyra všechny otravuje svými neustálými připomínkami na náročnost procházek, ale přitom se nechce vzdát vysokých podpatků, a Sandie zase svým neustálým esemeskováním s Billym. Ale najednou se počet jejích SMS sníží z několik desítek denně jen na pár. Holky pojmou podezření, že se zamilovala do kluka, jenž jí radil ve spojitosti s nízkým signálem, když jí nešla odeslat SMS Billymu. Tato domněnka se potvrdí. Alice je smutná kvůli Billymu, Sandie ostatně taky, ale obě vidí, že už s tím nic neudělají. Problém je v tom, že do Jackoba se zamilovala i Lisa, a proto jim začne "Klika" dělat nejrůznější potíže.

Mezitím, co se všechno točí kolem této věci, se Kyra zamiluje do Feargala, do toho, jemuž přezdívají "ten narozenej bez mozku". Ale všechny problémy se nakonec nějak vyřeší a "Klika" dostane za naučenou.
Avšak Kyra a Sandie jsou pořád zamilované a Alice se už děsí, jak bude doma utěšovat Billyho.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: terka138, 25.10.2011

­­­­

Diskuse k výpisku
Karen Grace McCombieová - Alice a... Dóóóst dobrá partičkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­