ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

McCombieová Karen Grace (*28.08.1963)

­­­­

Alice a... Dóóóst dobrý zmatky

- díl v sérii: 11 (předchozí: Alice a... Dóóóst dobrý lovestory; následuje: Alice a... Dóóóst dobrej stresík)

Další díl příběhů o Alici Loveové a její početné rodince vypráví tentokrát o tom, že mít po tak dlouhé době doma maminku může být poněkud obtížnější, než se zdá.
Jabla je hvězdou! Její fotka se totiž objevila v místních novinách. Jejích módních kreací, které jsou opravdu originální a zajímavé, si všiml i Alfie. Zdá se, že ti dva spolu něco mají. Tak proč je z toho Linn tak málo nadšená? Vypadá to, že si budou muset spoustu věcí vyříkat. Alice navíc na svou sestru malinko žárlí. A aby toho nebylo málo, obě si všimnou, že mezi tatínkem a maminkou to není tak úplně v pořádku. Že by se tu maminka necítila jako doma? Přece je všechny znovu neopustí, anebo snad ano...?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Havlíčkově Brodě roku 2005 (1. vydání). Z anglického originálu Rainbows, Rowan and True, True Romance (Ally's World) přeložila Petra Klůfová. Počet stran: 181. ISBN: 80-253-0113-3.

OBSAH:

Před dveřmi Loveových se zčistajasna objeví žena, kterou už asi pět let nikdo neviděl. Ano, je to jejich maminka. Jednoho dne odjela na cesty a už se nikdy nevrátila, jen jim posílala dopisy ze všech míst, kde právě je, ale nikdy jí nemohli odepsat, protože neznali zpáteční adresu. Na světové mapě si Alice pečlivě označila špendlíkem každé místo, ze kterého přišel dopis, ale nikdo už nedoufal v to, že se vůbec někdy maminka vrátí - až nejednou, je tu. Všichni jsou moc šťastní, ale zároveň zmatení. Navíc jim maminka řekne, že na cestách byla jen chvíli a vlastně celou dobu trávila v Cornwallu, městečku kousek od nich. Na otázku, proč se neozvala a psala falešné dopisy, odpověděla, že se bála přiznat, že to nezvládla.

Maminka navíc nepřijela sama, přivezla s sebou i malou Ivy, další sestřičku. Ta se hned skamarádí s Torem přes jejich společnou lásku - zvířata.
Alice se maminky tak trochu stydí, a když je v její přítomnosti, sotva z ní něco vypadne, dokonce se jí bojí ukázat i svoje deníky, které vlastně celý svůj život psala pro ni. Jako by Ali nestačily tyhle problémy, Jabla se zamiluje do Alfieho, ten je Alicinou dlouhodobou, ale tajemnou láskou a také Linniným kamarádem. Linn je velmi naštvaná a Ali se v duchu moc trápí.

Jednou se všichni vrátí domu a na stole najdou dopis - maminka odjela, zase. Tentokrát z pocitu, že k nim nepatří a že vlastně všechno zvládali bez ní. Všichni se bez rozmýšlení sbalí a jedou ji hledat do Cornwallu. Nakonec maminku najdou na pláži a odvezou si ji domů. Alice otřepe svou náhlou stydlivost a mamince se otevře, dokonce se odhodlá ukázat jí všechny své deníky...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: terka138, 25.10.2011

    Ceska posta
­­­­

Diskuse k výpisku
Karen Grace McCombieová - Alice a... Dóóóst dobrý zmatkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­