ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Adamsonová Joy (*20.01.1910 - †03.01.1980)

­­­­

Příběh levhartice Penny

Rok vydání: 1988
Počet stran: 192

DĚJ:

Joy Adamsonová popisuje svoji práci s levharticí Penny. Joy dlouhou dobu čekala, kdy by se mohla ujmout opuštěného mláděte levharta. Jednoho dne jedna lovecká skupina našla mládě, které bylo zřejmě opuštěné matkou. Joy si vzala mládě na starost a pojmenovala ho Penny. Penny si brzy na Joy zvykla a brala ji jako náhradní matku. Penny rychle rostla a Joy jí musela urychleně najít nový domov. To po dlouhém hledání Joy našla. Byla to rezervace Shaba. Joy vybudovala v Shabě pro Penny velkou ohradu. Postupně ji učila, jak se chovat v divočině. Nastal den, kdy Penny opustila svou ohradu. Penny by bez předložovaného masa a vody sama v divočině nepřežila. A proto jí Joy každý den chodila krmit a hrát si sní. Nastal čas, kdy Penny mohla porodit mláďata. A proto jí Joy přivezla z jiné rezervace levharta - Modrého znáčka. Po pár dnech Joy našla Penniny stopy a stopy jiného levharta. Bylo jasné, že Penny není sama, ale nedalo se s určitostí říct, jestli to je Modrý znáček. Za nějaký čas, kdy bylo jasné, že Penny je gravidní, dovedla Penny Joy do svého pelíšku. Byli tam dva levhartíci.

CITÁT Z KNIHY:

"Věděla jsem, že přes všechna možná nebezpečenství lvů, paviánů a turistů, Penny se podařilo vypiplat obě mláďata po jedenapadesát dní. Už nebude sama."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: agaponisa, 04.09.2005

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Joy Adamsonová - Příběh levhartice PennyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­