ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Ayresová Jane (*1962)

­­­­

Temní koně

  • román pro mladé milovníky koní

Volně navazuje na příběh Kůň na balkoně.
Další dobrodružství, ve kterém se (kromě nám známých hrdinů) objevují klisny Jiskra a Bouře. Jsou nádherné, ale svá jména nezískaly bezdůvodně...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Stabenfeldt v Praze roku 2009 (1. vydání). Z anglického originálu Dark Horses (Horses and Secrets) přeložila Alžběta Slavíková-Hesounová. Počet stran: 125. ISBN: 978-80-87008-92-8.

OBSAH:

Jenni je velice obětavá dívka, takže po smrti svého poníka prostě musí přijmout nabídku hlídání dvou plnokrevných klisen Jiskry a Bouře, které při požáru ve stáji přišly o majitelku. To ale ještě neví o jejich minulosti.

Jenniny kamarádky Ella a Holly se svojí sestrou Claire začínají mít podezření, že s těmi klisnami není něco v pořádku. Vše se stane ještě více podezřelé poté, když Bouře znenadání "zakopne" a Ella, která na ní jela, si zlomí nohu.

Holly si jednou vyjede na vyjížďku se svým koněm Samurajem směrem k bývalému bydlišti bývalé majitelky Jiskry a Bouře. Popojde několik metrů směrem ke stáji a vzdá to, protože tam není nic zajímavého. Když se ale vrátí k Samurajovi, na přední rozsoše sedla je pověšená igelitka s deníkem. Když si ho přečte, dojde jí, proč jsou klisny takové divné - jejich majitelka je záměrně vycvičila, aby zabíjeli lidi! Takže to, že měla Ella pouze zlomenou nohu, bylo jenom veliké štěstí! Klisny tak byly vycvičeny z důvodu rozvodu bývalých spolumajitelů těchto klisen, ale majitelce se to vymklo z rukou a po rozdělení majetku Jiskra majitele při tréninku zabila. A teď to Holly došlo - Jenni je ve smrtelném nebezpečí; je jenom otázkou času, jestli se jí něco nestane!

Holly svádí souboj s časem, aby to Jenni stihla říct. Nakonec si Jiskru a Bouři odveze příbuzná zesnulé majitelky a Jenni si koupí nového poníka, jenž je až podezřele podobný Mráčkovi (Jennin bývalý poník).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anna Čermáková, 25.10.2015

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Cesta do bezpečí
-Temní koně
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Jane Ayresová - Temní koněMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­