ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Ayresová Jane (*1962)

   
­­­­

Cesta do bezpečí

  • pro milovnice koní okolo 10 let

Volně navazuje na příběhy Kůň na balkoně a Temní koně.
Další dobrodružství Holly se tentokrát odehrává na prázdninách v tetině přímořském penzionu. Dokáže dívka zachránit ztraceného koně?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Stabenfeldt v Praze roku 2010 (1. vydání). Z anglického originálu The Runaway Horse (Horses and Secrets) přeložila Alžběta Slavíková-Hesounová. Ilustrovala Jennifer Bell. Počet stran: 125. ISBN: 978-80-7423-044-8.

OBSAH:

Holly jede na prázdniny do přímořského penzionu Lastura za svou tetou, která to tam vlastní. Ale nezačne to tam pro ni zrovna šťastně - nepadne si totiž do oka se svými sestřenicemi Annou a Sammy, a hned při první společné vyjížďce se bezhlavě pustí za za koněm, jenž ztratil jezdkyni, která bere důležité léky. Když už rozdivočelého koně chytí, musí jí pomoci neznámý kluk Jordan, protože zapadne do bažiny.

U Jordana si Holly ze začátku schovává svého koně, ale když se přijde na to, kde je, musí ho společně s Annou ukrýt jinam, neboť ho majitelé chtějí utratit.

Jednou, když za ním jde, narazí na kulhajícího ptáka, který ji zavede za dívkou, jež seděla v sedle v ten den, kdy Jordan vytahoval Holly z bažiny.

Nakonec koně neutratí a Holly se spokojená vrátí domů. Jordan zjistí, že jeho matka zemřela, když zachraňovala již zmíněného kulhajícího ptáka, a z Jordana, Sammy, Anny a Holly se stanou dobří přátelé.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anna Čermáková, 24.10.2015

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Cesta do bezpečí
-Temní koně
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Jane Ayresová - Cesta do bezpečíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­