ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Petr hledá nevěstu

- humoristická detektivka

V Praze žil se svou matkou a sestřenicí Alenou třicetiletý Petr Lelek. Petr byl dosud svobodný mládenec, a tak není divu, že ho jeho matka začala nutit do ženění. Petr se rozhodl, že se pokusí najít nevěstu pomocí inzerátu. Nápad to byl velice dobrý, protože už další den přišla Petrovi hromada dopisů. Nakonec vybral dva, na které odpoví.

První z žen byla jakási Jarka, druhou velkostatkářka Něža Mazurková. Něža vlastnila statek v Pivolibech, kam Petra zvala, aby se lépe poznali. S Jarkou se dohodli, že se setkají v parku u Pivolib. Petr tedy vyrazil vlakem za potenciálními nevěstami.

Na nádraží už na něj čekal Něžin správce domu, Emilio. Strojem zkázy, kterému Emilio říkal auto, dovezl Petra k Něžině vile. Jelikož byl Petr stavební inženýr, rozhlásila Něža, že mladý muž k ní přijel jen proto, aby jí pomohl s opravou vily. To všechno bylo jen kvůli místním lidem, aby se Něža nedostala do řečí. K Petrově smůle se Něža ani trochu nepodobala jeho představě. Statné čtyřicátnici se mladý muž však evidentně zamlouval.

Další den Petr vyrazil na schůzku s Jarkou. Bohužel ani setkání s druhou dopisovatelkou se nevydařilo tak, jak si Petr představoval. Spokojil se s tím, že se neožení a vrátil se na statek. Na statku se seznámil s Něžinou sestřenicí Jarkou. Na rozdíl od Něži byla Jarka moc hezká, mladá, veselá a navíc si s Petrem výborně rozuměla.

Petrův pobyt na statku nebyl dále tak klidný jako doposud, jelikož se ztratily Něžiny šperky. Záhadu přišel vyřešit pan Tulíček, jenž každému tvrdil, že má vlastní detektivní kancelář. Brzy padlo podezření na Petra. Emilio měl Petra rád, a tak nechtěl věřit tomu, že by se z Petra vyklubal zloděj. V průběhu pátrání Emilio chytil opravdového pachatele, jímž byl sám Tulíček. Tulíček sice nebyl žádný zloduch, ale vždycky si přál vlastnit slepičí farmu. Tady viděl příležitost, jak se snadno dostat k penězům a vyváznout bez úhony. Emilio se rozhodl, že Něže nic neprozradí, zato ale vymyslel pro Tulíčka parádní trest - Tulíček musel donést Něže šperky s tím, že je sám vypátral a navíc ji měl požádat o ruku. Něža s nabídkou souhlasila a vzala si nešťastného Tulíčka.

Petr odjel z Pivolib, aby mohl matce oznámit, že budou mít hosta, Jarku...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petra Dvořáková, 07.01.2011

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
František Antaz - Petr hledá nevěstuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­