ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Koontz Dean Ray (*09.07.1945)

   
­­­­

The House of Thunder

Susan se probouzí po autonehodě v nemocnici v americkém městě Willawauk. Po dočasné ztrátě paměti si ale nemůže vzpomenout na nic ohledně jejího zaměstnání v Mileston Corporation. Navíc má halucinace - zjevují se jí 4 dávno mrtví muži, kteří jí před třinácti lety zabili snoubence. Doktor McGee se snaží zjistit, jakou příčinou halucinace vznikají. Jen Susan ví, že se nejedná o vidiny ale o skutečnost. Podezření se prohlubuje - do spiknutí jsou zapleteni všichni pracovníci nemocnice! Susan uteče, ale před muži se neschová. Jako pomstu za jejich smrt má být Susan obřadně zabita. Zachraňuje ji McGee, Susan pod vlivem drog nevěří nikomu. Když se částečně vzpamatuje, doktor jí vysvětluje situaci, v níž se ocitla: sovětská KGB si v Rusku vytvořila ryze americké město Willawauk, kam jsou odebírány rodičům vybrané děti na výchovu k "americkým" rodičům. S ruským stylem života se nesetkají. Až dospějí, jsou coby ruští agenti vysílání do USA, aby odtamtud přinášeli tajné informace. Například o Mileston Corporation - přísně tajné organizaci zabývající se výzkumem a výrobou supermoderních zbraní. McGee je také jedním z těchto agentů, který ovšem (jako mnoho ostatních) hraje na obě strany, víc pomáhá USA. KGB vybírala zaměstnance Milestonu, z kterých by mohla vyzvědět tajné informace. Susan se dále dovídá, že ve Willawauk byla víc než rok různými prostředky nucena mluvit. Vše o své práci ale zapomněla - stejně jako ostatní zaměstnanci M.C. souhlasila, že v tomto případě bude část mozku s těmito informacemi zablokována. Odblokovat by ji měl strach, alespoň částečně. Proto všechny ty "halucinace" v nemocnici a snaha ji vyděsit.
Susan Jeffovi uvěří, ale z problémů ještě venku nejsou. Doktor se dozvídá, že po celou dobu KGB o jeho přecházení ze strany na stranu věděla! Spolu se Susan mají být během plavby utopeni v Černém moři a místo nich budou do USA poslány naprosto stejné duplikáty. Dvojici se naštěstí podaří své dva dvojníky zabít a loď je v její moci. Na americké ambasádě v Turecku jsou v bezpečí a v pořádku se vrátí do USA.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Peeta, 04.05.2006

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Skrýš
-The House of Thunder
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Dean Ray Koontz - The House of ThunderMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­