ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Pelzer Dave (*kolem 1961)

­­­­

Ztracený chlapec (2)

Po letech matčiného týrání Davida konečně odvezli pryč. Nejdříve musel podstoupit lékařskou prohlídku. Sestra i doktor se podivovali nad jeho zdravotním stavem. Celé tělo pokrývaly modřiny, od ustavičné práce měl úplně rozpraskané ruce a už delší dobu necítil konečky prstů. Bylo mu teprve 9 let a protrpěl si toho hodně. Z nemocnice Davida odvezli do dětského domova. Netrvalo dlouho a konal se soud. Jeho matka se snažila ospravedlňovat, ale soud ji stejně Davida vzal. Davida vychovávalo celkem 5 pěstounských rodin. Ale ani tak to neměl lehké. S každou novou rodinou přišla i nová škola. Děti se mu tam posmívaly a šikanovaly ho. V jedné škole se skamarádil s Johnem. Ten se pokusil podpálit školu a svedl to na Davida. Toho pak odvezli do polepšovny. Tam za ním přijel vlastní otec a vynadal mu, že jako hasičovi mu tím incidentem zničil kariéru. V polepšovně zůstal 100 dní, ani se mu nechtělo "domů". Tady měl klid, byl tu pevný řád a hlavně mu nehrozilo nebezpečí od matky. V jedné ze škol narazil na svého bratra. David mu chtěl pomoci, ale málem ho chytla jeho matka. David předčasně vyspěl. Od té doby své bratry neviděl.
Věděl, že od 18 let se bude muset o sebe starat sám a tak, zatímco jeho vrstevníci si užívali dospívání, David začal po škole pracovat a vydělával si vlastní peníze. Když bylo Davidovi 17 let, přišel za ním přítel jeho otce. Vyprávěl mu, že se z jeho otce stal alkoholik a že to s ním jde dolů. David otce našel a chvíli bydleli spolu jako otec a syn. Avšak David měl svou "pravou" rodinu u Turnboughových, svých pěstounů. Po maturitě se přidal k letectvu, což byl jeden z jeho dětských snů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Denisa, 13.11.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Dave Pelzer - Ztracený chlapec (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­