ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­

Losing it

Příběh dívky, která se rozhodla ztratit panenství s mužem, z něhož se vyklubal její nový profesor.
Bliss je pohledná, úspěšná a bezproblémová studentka herectví, jež má spoustu přátel. Jejím jediným problémem je její panenství. Kamarádka, která jí chce pomoci, ji pozve do baru, aby sbalila kluka na jednu noc. Zde potkává Garricka, pohledného a inteligentního muže, jenž čte Shakespeara. Bliss se líbí a pozve ho do své ho domu. V momentě, kdy jí ale leží nahý v posteli, ztratí Bliss odvahu a utíká, doufajíc, že jej už nikdy nepotká. Bohužel brzy zjistí, že Garrick je jejím novým profesorem. Dokončí Bliss to, co s Garrickem začala a budou v tom pokračovat, nebo je jejich nenaplněný vztah odsouzen k zániku?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Jota v Brně roku 2014 (1. vydání). Z anglického originálu Losing it přeložila Jaroslava Novotná. Počet stran: 247. ISBN: 978-80-7462-704-0.

OBSAH:

Dvaadvacetiletá Bliss Edwardsová studuje poslední ročník herectví. Ve svém okolí má spoustu přátel, ale i přes svůj atraktivní vzhled ještě nepoznala lásku. Když své nejlepší kamarádce Kelsey přizná, že ve svém věku je stále ještě panna, obleče ji kamarádka do kraťasů a přiléhavého tílka a vezme ji do klubu, aby si našla kluka na jednu noc.

Bliss ze strachu uteče na záchody, ale cestou narazí na muže, jenž si v rohu klubu čte Shakespeara. Opatrně si k němu přisedne a začne rozhovor. Muž se jmenuje Garrick Taylor a přijel z Filadelfie. Bliss se po dlouhém přesvědčování sebe sama rozhodne Garricka pozvat k sobě domů. Ten ji sveze na své motorce a náhodou zjistí, že oba bydlí ve stejném bytovém komplexu.

Bliss je připravená přijít s pohledným Angličanem o panenství, ale těsně před tím se ze strachu vymluví na vyzvednutí kočky, kterou ve skutečnosti ani nemá, nechá cizího muže ve svém bytě a uteče.

Další den ve škole zjišťuje, že Garrick je její nový učitel. Několik týdnů se mu snaží vyhýbat, ale city, které k němu chová, si jen tak vymluvit nemůže. Všechno se pak změní, když se jí její nejlepší kamarád Cade svěří, že ji už nějakou dobu miluje. Bliss se mu snaží opatrně naznačit, že v jejím srdci už má místo někdo jiný, ale všechno nakonec skončí hádkou.

S pláčem utíká ke Garrickovi, který se ji snaží uklidnit a Bliss u něj nakonec přespí. Staré city se znovu objeví a Bliss a Garrick si slíbí, že když na všechno půjdou pomalu a opatrně, zvládnou svůj vztah skrýt před ostatními.

Všechno se nakonec zlepší, když ve škole začnou zkoušet divadelní hru, ve které hraje Bliss společně s Cadem hlavní roli. V tu dobu zachvátí školu mononukleózová epidemie, které se Bliss ani Garrick nevyhnou, ale léčí se společně, což jejich vztah ještě utuží.

O týden posunutá premiéra hry se vydaří a Bliss se s Cadem udobří. Po oslavě si ji Garrick odveze domů a Bliss konečně přijde o panenství. Nakonec se oba přestěhují do Filadelfie, kde si koupí společný byt a hrají v místním divadle.

Kniha končí žádostí o ruku, kterou Bliss bez váhání přijme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lussie, 26.06.2017

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Cora Carmacková - Losing itMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)