ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Blobelová Brigitte (*21.11.1942)

   
­­­­

Ty máš ale odvahu!

Poutavý a napínavý román, v němž autorka zpracovala téma násilí a šikany ve škole i obrany proti nim.

Kniha vypráví o desetiletém chlapci jménem Niko, který má pořád větší strach. Pokazil písemku z matematiky, a tak může zapomenout na narozeninovou oslavu svých deseti let. Proto se tajně vydává do učitelova kabinetu a výsledky dvou příkladů v písemce opraví. Z okna kabinetu uvidí, jak starší kluci surově bijí jeho spolužačku Julku. Jenže jeden z nich uviděl Nika a pozná ho. A netrvá dlouho a začnou vyhrožovat i jemu. Rozhodne se přiznat, že sfalšoval výsledky své písemky. A tak se o celý ten případ začíná zajímat i jeho učitel matematiky. Kluci, kteří bili Julku, jsou dostatečně potrestáni, aby v tom dále nepokračovali.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kristín, 26.10.2007

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-A všechno je jinak
-Moje krásná sestra
-Ty máš ale odvahu!
-Učitele nesmíš milovat
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Brigitte Blobelová - Ty máš ale odvahu!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­