ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Blobelová Brigitte (*21.11.1942)

­­­­

Moje krásná sestra

Dana si o sobě myslí, že je tlustá, ošklivá a nespolečenská dívka a že je pravým opakem své starší sestry Beaty, která je naprosto dokonalá. Dana je zakomplexovaná a všechny své problémy řeší jídlem. Ona a její sestra spolu moc dobře nevycházejí, a tak ji štve, že se s ní kluci baví jen kvůli Beatě. Propast navíc prohlubovaly jejich rodiče, pro které byla Beátka modlou a Dana jen přítěží. Jednoho dne se rozhodla, že začne hubnout, a proto studuje kalorické tabulky a všelijaké příručky pro hubnutí. Nedbá přitom ale svého zdraví a téměř přestane jíst. Její rychlý úbytek kilogramů způsobí, že je sice za několik týdnů štíhlá, ale její zdravotní stav je velmi vážný. Cítí se hodně slabá, má bílou kůži a často omdlévá. Když jednou omdlí ve škole, zavolaný lékař se diví jejímu rychlému úbytku kilogramů i tomu, že si nepříznivých změn nevšimli ani rodiče a stanoví diagnózu chorobné nechutenství. Dana je umístěna do nemocnice na léčení. Pozná tu spoustu opravdu nemocných lidí a je jí líto, že se o své zdraví tak drasticky připravila. Její nový přítel Tomáš, který kdysi chodil s Beatou a Danu si přitom zamiloval, jí pomáhá s utrpením z léčebné kúry a Dana poznává nový a lepší smysl života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ičva, 07.06.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-A všechno je jinak
-Moje krásná sestra
-Ty máš ale odvahu!
-Učitele nesmíš milovat
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Brigitte Blobelová - Moje krásná sestraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­