ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brussolo Serge (*31.05.1951)

­­­­

Vertikální peklo

"Krátce před Vánocemi ho jednou večer náhle něco osvítilo. Protrhl se jakýsi závoj a on konečně odhalil smysl všeho, co prožil. Pochopil, že skutečně zemřel ve věku jedenácti let, jak to tvrdily policejní zprávy: zabila ho matka ranou z pušky na dvoře farmy...
Všechno ostatní byl jen čirý výplod fantazie, Jeho mozek odmítl připustit, že přišel o život. Internát, vězení, věž ... všechno si vymyslel! Bylo to lepší než přijmout svůj stav jako skutečnost, když byl jen bloudící duší v předpeklí podivného očistce. Snažil se najít rozumové vysvětlení jako všichni blázni, kteří chtějí dát "vědecký" podklad svému šílenství. Mrtvý mezi mrtvými ... Mrtvý tvrdohlavě popírající svoji smrt ... Jeho případ vyvolal zájem úřadů království tam dole. Najali ho i s ostatními "zadrženými" podobného psychologického profilu.
Tak to bylo, říkal si David. Zkoušky, věž ... Jakýsi konkurz ... Ten, kdo vyhraje, dostane druhou šanci, pořád jim to přece opakovali. Byla to pravda: přivedli mě zpátky k životu! Byl jsem čtrnáct let mrtvý ... ONI mi vrátili život ve věku, jaký jsem měl mít, kdyby mě matka nezavraždila.
K tomuto závěru došel David Sarella té zimní noci ve svém malém pokojíku.
Kdo ale může říct, jestli má pravdu?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petula, 09.03.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Vertikální peklo
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k úryvku
Serge Brussolo - Vertikální pekloMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­