ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cunningham Michael (*06.11.1952)

­­­­

Hodiny

Pořádáme nejrůznější společenské večírky, odcházíme od rodin, abychom žili osaměle, potíme krev při psaní knih, kterým se nikdy nepodaří změnit svět, přes všechno naše nadání, neutuchající úsilí i bláhové pošetilé naděje, žijeme svoje životy, děláme to co děláme, a pak jdeme spát - jak je to prosté a obyčejné! Několik z nás skočí z okna nebo se jde utopit či spolyká hrst prášků, podstatně víc je těch, kteří zemřou při různých nehodách. A většinu z nás, obrovsou většinu těch ostatních, pomalu sežere nějaká nemoc nebo - když máme velké štěstí- sám čas. Útěchu nám může poskytnout jediné: tu a tam nějaká hodina během níž náš život - navzdory obecné nepřízni osudu a planým nadějím - propukne naplno a poskytne nám všechno, o čem jsme kdy snili, ačkoli všichni víme, že po těchto šťastných hodinách nevyhnutelně přijdou docela jiné, mnohem temnější a obtížnější. A přesto pečujeme o své okolí, vítáme každé nové ráno a především - víc než cokoli jiného - doufáme, že se nám těch blažených hodin dostane co nejvíc.
Jen samo nebe ví, proč to tak milujeme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Stáňa, 03.05.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Hodiny
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k úryvku
Michael Cunningham - HodinyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­