ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Linhard Volker (*1963)

­­­­
Tento německý spisovatel píše především literaturu pro dětské čtenáře, ale jeho knihy mohou zaujmout i dospělého. Sám říká, že tvoří pro každého, kdo rád čte napínavé příběhy. Obyvatelem této planety se stal v roce 1963, tou šťastnou lokalitou bylo město Fürth. První stupeň základní školy prožil ve svém rodišti a paradoxně dostával špatné známky z němčiny.
Šestou až devátou třídu navštěvoval v Stadelnu a psal jen povinné školní práce. Další část jeho vzdělání představovala reálná škola ve Fürthu, kde již začal psát články do školních novin.
Poté se zaučoval jako číšník, ale jeho talent nezůstal nevyužit - stal se členem křesťanské organizace pro mládež, kde často psal různé texty a příběhy. Jejich vydáním vznikla jeho první kniha.
Ve Würzburgu, kde vykonával civilní vojenskou službu, se často setkával s dětmi a vyprávěl jim napínavé biblické příběhy. Již věděl, co je jeho snem - stát se učitelem náboženství. Proto nastoupil na vyšší odbornou školu opět ve Fürthu. V letech 1987-1991 studoval pedagogiku v Mnichově.
V roce 1988 vyšla jeho kniha Ideenmarkt, později druhá - Werkstattbuch - Anspiele und Pantomimen. Dva roky vyučoval náboženství ve Forchheimu, potom ve Hersbrucku, kde působí dodnes. V současné době píše Volker Linhard interaktivní knížky, ve kterých čtenář určuje, kudy se bude příběh ubírat, protože jsou mu nabízeny různé možnosti. Myšlenkou o psaní tohoto druhu literatury se začal zaobírat v roce 1997 a o dva roky později zveřejnil knihu In der Grabkammer des Pharao, následovaly příběhy Der Schrei aus der Zisterne a Flucht im Morgengrauen.

DÍLO:

Ideenmarkt
Werkstattbuch - Anspiele und Pantomimen
In der Grabkammer des Pharao
Der Schrei aus der Zisterne
Flucht im Morgengrauen

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 24.09.2007

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Volker LinhardMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)