ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

DiTerlizzi Tony (*06.09.1969)

­­­­

Tony DiTerlizzi se narodil 6. září 1969 v Kalifornii jako první ze tří dětí.

Šel na vysokou školu umění, kde získal titul. Živil se jako ilustrátor knih a her do počítače. V roce 2000 vydal svou první knihu Jimmy Zangwow's Out-of-This-World Moon-Pie Adventure, čímž si splnil svůj dětský sen. Největší úspěch zaznamenala jeho knižní série Kronika rodu Spiderwicků (The Spiderwick Chronicles, 2003-2006), jíž napsal s Holly Blackovou a která již byla přeložena do více než třiceti světových jazyků. V roce 2008 byl podle ní natočen stejnojmenný film (režie Mark Waters).

Tony žije se svou ženou Angelou DiTerlizziovou. Ta je zároveň jeho manažerkou a společně vychovávají jejich dceru.

Knihy série Kronika rodu Spiderwicků
1. Klíč k určování kouzelných tvorů
2. Kámen ke koukání
3. Tajemství tety Lucindy
4. Strom ze železa
5. Mulgarath se zlobí

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jitule, 09.09.2009

­­­­

Diskuse k životopisu
Tony DiTerlizziMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­