ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

DiTerlizzi Tony (*06.09.1969)

­­­­

Kámen ke koukání (Kronika rodu Spiderwicků)

- díl v sérii: 2
- spoluautorství: Holly Blacková
- název originálu: The Seeing Stone (The Spiderwick Chronicles)

Boj sourozenců Graceových, kteří se nedávno přestěhovali do starého viktoriánského domu se skřítky, skřety a nejrůznějšími strašidly, pokračuje. Kouzelné bytosti, které zchátralý dům a jeho okolí obývají, jsou stále drzejší a troufalejší. Dokonce unesou jedno z dvojčat, Simona. Jared a Mallory se za pomoci hodného skřítka Náprstníčka vypraví na záchrannou výpravu. Podaří se jim bratra zachránit? Najdou zvláštní brýle s kouzelným kamenem, s nimiž lze spatřit neviditelné bytosti? Pokračování napínavého příběhu pro čtenáře od devíti let je plný napětí, tajemných kouzel i humoru.

V minulém díle se Jared, Simon a Mallory seznámili se šotkem, který jim řekl vše o kouzelných tvorech a také že musejí chránit Klíč k určování kouzelných tvorů.
Simon měl plno zvířat. Bylo již pozdě, když se vydal hledat svou kočku a skřeti ho unesli...

Šotek měl kámen, s nímž mohl skřety vidět. Jared Náprstníčkovi kámen sebral a spolu s Mallory se vydali zachránit bratra.
Ten byl zavěšen v kleci na stromě. Jared lezl na strom a potkal hejkala. Hejkal byl také uvězněný, ale za to, že ho Jared pustí, mu plivne do oka - tak získá zrak a může vidět skřety. Hejkal dal zrak i Mallory. Domů se museli vrátit přes bažinu, ve které žil obrovský tvor. Po dohodě s ním je pustil projít. Skřeti, kteří je pronásledovali, byli sežráni.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jitule, 14.09.2009

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Kámen ke koukání (Kronika rodu Spiderwicků)
-Klíč k určování kouzelných tvorů (Kronika rodu Spiderwicků)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Tony DiTerlizzi - Kámen ke koukání (Kronika rodu Spiderwicků)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­