ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Frost Robert Lee (*26.03.1874 - †29.01.1963)

   
­­­­

Americký básník narozený v San Franciscu, kde žil do svých jedenácti let. Po návratu do otcova rodného kraje, Nové Anglie, a po nedokončených studiích pracoval jako dělník, reportér a učitel, a nakonec jako farmář. V letech 1912-15 žil se svou rodinou v Anglii, kde vydal své první dvě básnické sbírky a získal literární ohlas. Po návratu do Spojených států se usadil v Hampshiru a později ve Vermontu, věnoval se literatuře a dostalo se mu veřejného uznání jako málokterému básníkovi Ameriky.

Básnické sbírky
Chlapcova vůle (1913), Na sever od Bostonu (1914), Horské údolí (1916), New Hampshire (1923), Potok tekoucí na západ (1928), Vybrané básně (1928, 1935), Sebrané básně (1930), další řada (1936), Hraniční strom (1942), Maska rozumu (1945), Maska soucitu (1947), Tavolníkový keř (1947), Básnické dílo (1949), Na mýtině (1962)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: beloma, 06.09.2006

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Robert Lee FrostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­