ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Macháček Lubomír (*21.06.1947)

   
­­­­
Vystudoval psychologii, po promoci roku 1971 pracoval v Ústavu nápravné výchovy v Pardubicích, od roku 1975 vede pedagogicko-psychickou poradnu. Vydal několik povídkových knih (Láska v kaluži, 1955; Písek v zubech, 1978; Co skrýváme pod kůží, 1979), knihou Začít milovat se roku 1981 poprvé představil jako romanopisec, a to ihned se čtenářským úspěchem, kritika u tohoto románu ocenila jeho hluboce lidský rozměr. Z další autorovy tvorby připomeňme alespoň svazky Výlety do snů (1984), A budeme šťastni (1985), Údolí osamělých běžců (1987), Fantastický mezičas (1989), Ztracené lásky (1993), Upíří tanec (1993) a Kde je ta šibenice (1994).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: J.i.t.t.a., 21.02.2007

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Kanibal
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Lubomír MacháčekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­