ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Wallace Lewis (*10.04.1827 - †15.02.1905)

   
­­­­
Lew Wallace - Brady-Handy

Voják, politik, diplomat a literát. Narodil se 10. dubna 1827, zemřel 15. února 1905 v Crawfordsville. Studoval práva a usadil se v Indianě jako právní zástupce. Účastnil se mexické občanské války, v níž postoupil za generálmajora. V letech 1878-1881 byl guvernérem v Utahu. Od roku 1885 žil v Crawfordsville, kde také zemřel.

Proslul svým historickým románem Ben Hur, který vydal v roce 1880. Je to příběh z dob Kristových. Kniha se stala nejčtenějším dílem ve Spojených státech. Je to kultovní román, který čtou celé generace jako napínavou, dobrodružnou četbu i jako náboženský traktát. Dočkal se proto dvou filmových zpracování už v roce 1907 a v roce 1925.

DALŠÍ DÍLA:

The Fair God, a tale of the conquest of Mexico (1873)
Life of Gen. Ben Harrison (1888)
The Boyhood of Christ (1888)
The Prince of India (1893)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Peťulinečkaaa, 08.05.2007

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Ben Hur
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Lewis WallaceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­